Haberler

Youtube Tehlikeli Videoları Yasakladı

Tehlikeli ve duygusal anlamda zararlı videolar artık platformdan kaldırılacak.

Amerika merkezli dev video platformu Youtube, içeriğiyle gündemden düşmüyor. Herkesin kanal açıp video yükleyebileceği ücretsiz platformda zararlı veya zararsız her türden içerik bulunmakta.

Dev şirket yakın zamanda önemli bir karar aldı. Gençleri olumsuz etkileyebilecek her türlü şaka ve meydan okuma (challenge) videolarını artık yasakladı. Şirketin bu kararı almasındaki en önemli sebep hem tehlike arz etmesi hem de bu videolar yüzünden birçok gencin hayatını kaybetmesi.

Youtube Şirket Topluluğu, yayınladığı açıklamayla bu kararını duyurdu.

”Her zaman komik olanın, tehlikeli veya zarar verici çizgisini aşmamasının temin edilmesi politikalarına sahiptik. Topluluk Kılavuzumuz, ciddi zararla sonuçlanma ihtimali bulunan tehlikeli eylemleri teşvik eden içeriği yasaklıyor. Şu andan itibaren site, ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi barındıran şaka videolarına izin vermeyecek.”

Youtube’daki bu tarz içerikler her zaman tartışma konusu olmuştu. Youtube’un başındakiler, bu tarz içeriklerin oluşabileceğini önceden bilmeli ve buna karşı sıkı bir önlem almalıydı. Şirket, geçtiğimiz yılın nisan ayında vahşet videolarını kaldıracağını söylemişti fakat bu tarz videoların halen platformda olduğu ortaya çıktı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top