HABER

Youtube Genel Merkezi’ne Yapılan Silahlı Saldırıda Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Yeşil Nasim kanalında hayvan hakları ve veganlık eleştirisi yapan Nasim Aghdam, Youtube genel merkezinde silahlı saldırı düzenleyerek intihar etti.

Video paylaşım sitesi Youtube’un California eyaletine bağlı San Bruno kentindeki genel merkezine geçtiğimiz gün silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıyı yapan 39 yaşındaki İran asıllı Azeri Youtuber Nasim Aghdam, 1 kişiyi öldürüp 3 kişiyi de ağır şekilde yaraladıktan sonra intihar etti. Aghdam’ın Youtube’da Yeşil Nasim adında bir kanalı bulunuyordu. Yorekok, bir yıl önce hazırladığı ”YEŞİL HARİKALAR DİYARINDA” isimli videosunda, Yeşil Nasim’in ”tuhaf” videolarını konu almıştı.

Nasim, kanalında hayvan hakları ve veganlık üzerine skeç tarzında eleştirel videolar paylaşıyordu. Nasim, ocak ayında paylaştığı bir videosunda, Youtube’un kendi videolarını filtreleyerek ayrımcılık yaptığını ve Farsça kanalı Nasime Sabz’ı da hedef aldığını belirtmişti. Babası tarafından yapılan açıklamaya göre Nasim, bu yüzden Youtube’a kızgındı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ”Düşüncelerimiz ve dualarımız olayda yer alan insanlarla.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı