HABER

Yeni Street Fighter Dizisi Duyuruldu

Dizi, daha geniş kitlelere ulaşmayı ve ilgi çekici olmayı amaçlıyor.

Capcom’un Street Fighter serisine dayanan yeni TV dizisi yolda. Dizi, daha önce çıkan canlı aksiyon internet dizisi Street Fighter: Assassin’s Fist’i yapan aynı ekip tarafından geliştirilmekte ve medya şirketi Entertainment One, dizinin yapımcılığını ve finans sorumluluğunu üstleniyor.

Deadline’a göre yeni dizi, Street Fighter’ın ”World Warrior” hikâyesine ve dört ana karakter Ryu, Ken, Guile ve Chun-Li’ye odaklanacak.

Dizinin açıklaması;

”Birlikte küresel bir suç örgütü olan Shadaloo’yu yöneten şeytani beyin M. Bison’u devirmek için savaşıyorlar. Farklı hikayelerine rağmen, kahramanlarımızın yolları Dünya Savaşçı Turnuvası’na (World Warrior Tournament) giden yolda birleşecek. Bu yarışma ise M. Bison tarafından dünyadaki en güçlü ve yetenekli savaşçıyı bulmak için tasarlanmış bir yarışma. Paylaştıkları bu yolculukta hayatta kalmak ve World Warrior olarak ortaya çıkmak için güçlerini, yeteneklerini, zekâlarını ve bağlılıklarını kullanmalılar.”

Entertainment One Başkanı Mark Gordon, çeşitli karakter kadrosunun Street Fighter’ın geniş kitleye hitap eden bir parçası olduğunu söyledi. ”Street Fighter’ın özel gücü, etnik çeşitliliğe sahip karakterlerin ve güçlü kadınların oyunda yer alması. Bu, ilgi çekici ve daha geniş kitleyi kapsayan TV dizisini yapmamıza izin verecek.” dedi.

Street Fighter serisinin yapımcısı Yoshinori Ono, Capcom ile eOne’ın güzel bir iş çıkaracağına inanıyor. Yukarıda da belirtildiği gibi Assassin’s Fist’in yaratıcısı Joey Ansah, yeni dizi için geri dönecek. Yapımcılar Jacqueline Quella ve Mark Wooding de geri dönüyor. Dizide kimlerin yer alacağına veya ne zaman başlayacağına dair bir şey söylenmedi. Önümüzdeki aylarda oyuncu kadrosundan haberler gelmeye başlayacaktır.

Street Fighter serisinin bir transmedia çalışması bulunuyor. Jean-Claude Van Damme, 1994 yapımı Street Fighter filminde rol aldı. 2009’daki Street Fighter: The Legend of Chun-Li filminde de Oscar adayı Michael Clarke Duncan, Kristin Kreuk, Chris Klein ve Neal McDonough rol almıştı.

Bir sonraki Street Fighter oyunu, Street Fighter 30th Anniversary Collection isimli derleme paketi olacak. Mayıs ayında PC, PS4, Xbox One ve Switch platformlarına çıkış yapacak. Capcom’un kamuya açık verisine göre, Street Fighter franchise’i 1987’de piyasaya sürülen seriden bu yana, 84 başlıkta 40 milyon kopya sattı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı