HABER

Yeni Steam Link Uygulaması ile Mobilde Steam Oyunlarını Oynamanız Mümkün!

Steam’de satın aldığınız oyunları, filmleri ve dizileri mobil cihazlarınızda değerlendirebileceksiniz.

Valve tarafından geliştirilen, PC platformunun en çok tercih edilen oyun indirme ve oynama platformu Steam, artık mobilde de hizmet verecek.

Steam Link, internet ağınız üzerinden, bilgisayarınızı TV’nize bağlama ihtiyacı duymadan oyunları TV’de oynamanızı sağlamakta. Valve, şimdi de bu konsepti bir adım ileri taşıyor ve bu sistemi mobil cihazlara getiriyor.

Valve, Steam kütüphanenizde yer alan oyunları değerlendirebilmeniz için iki yeni uygulamayı başlatacağını açıkladı. İlki, Steam Link uygulaması. Steam Link uygulaması, 21 Mayıs tarihinde Android ve iOS cihazlarında oyun oynamanız için piyasaya sürülecek. Uygulama, Android tabanlı tabletler, telefonlar ile TV’leri ve iOS’da da iPhone’lar, iPad’ler ve Apple TV’leri içerecek.

Açılacak olan beta ise ilk olarak Android’i destekleyecek ve cihazınızın 5GHz kablosuz veya kablolu bir Ethernet bağlantısı aracılığıyla sahip olduğunuz internetinize bağlamanız gerekecek. Oyunları oynamak için ise Steam Controller, MFI kontrolörleri ve diğer donanımları kullanabileceksiniz.

Steam Link uygulamasını ise bu yaz piyasaya sürülecek olan Steam Video uygulaması takip edecek. Bu uygulama ise, Steam tarafından satılan filmleri ve dizileri izlemenizi sağlayacak. İnternet bağlantısının getireceği gecikmeden ötürü Wi-Fi veya LTE üzerinden izleyebileceğiniz bu film ve dizileri, dilerseniz çevrimdışı özelliği ile de iOS ve Android cihazlarınıza indirebileceksiniz.

Son olarak,  Steam kullanıcılarının milyonları gördüğünü göz önüne alırsak, bu iki uygulamanın büyük bir ilgi göreceği açık ve net ortada.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı