HABER

Yeni Final Fantasy 15 DLC Bölümleri Onaylandı

Final Fantasy 15, gelecek yıl da genişleme almaya devam edecek.

Square Enix, daha önce Final Fantasy 15 DLC bölümlerinin ileriki zamanlarda da geleceğini duyurmuştu. Artık şirketin neleri getireceği açıklandı ancak beklendiği gibi gelmeyecekler. Toplam olarak dört bölüm daha gelecek ancak bunlar, 2019 yılından önce gelmeyecekler.

Haberler, PAX East’te paylaşıldı. Geçmiş bölümlerde olduğu gibi her bölüm belirli bir karaktere odaklanacak. Bunlar; Ardyn, Aranea, Luna ve Noctis karakterlerinden oluşacak. Sonuncu bölüm, ”Son Savaş”ın hikâyesini keşfetmenizi sağlayacağından grubun en dikkat çekeni oluyor.

Panelde sunulanlar şu şekilde;

  • Episode I: Ardyn – The Conflict of the Sage

Bu hikâye, Ardyn’nin mücadelelerini anlatıyor. 2000 yıldan uzun bir süredir Lucis’e olan kızgınlığına ve Astrallerle olan çatışmalarına tanık olacaksınız.

Yan Hikayesi:  Aranea – The Beginning of the End

Niflheim’ın bakış açısıyla Starscourge hakkında sunulan bir yan hikâye. İmparatorluğun son günü Aranea’nın en kötü günü olacak.

  • Episode II: Lunafreya – The Choice of Freedom

Bu hikâye, Luna’nın kaderi hakkındadır, ki ölüm bile onu özgürleştiremez. Sevdiği birini kurtarmak için verdiği savaş, kaderini bozguna uğrattı ve Lucian Kralı, hakimiyetini ele geçirdi.

  • Episode III: Noctis – The Final Strike

Astrallerle yolları ayrılan Noctis, tüm halkını mükemmel bir geleceğe ulaştırmak için son savaşına başlar.

Çıkış tarihleri dahil olmak üzere bunlarla ilgili ek ayrıntılar gelmeye devam edecek. Bu bölümlerin hangi fiyattan satılacağı ve Square Enix, ek içerikler için yeni sezon geçişi çıkaracak mı henüz bilinmiyor. Yönetmen Hajime Tabata, geçenlerde DLC’lerin geleceğini, ilk bölümün de Ardyn’e odaklanacağını doğrulamıştı.

Yeni DLC haberinin yanı sıra Square Enix, Shadow of the Tomb Raider’la bir çeşit çapraz işbirliği olacağını duyurdu. Ancak bu konuda detaylı ayrıntı paylaşılmadı. Buna benzer olarak Final Fantasy XV de Assassin’s Creed ile şaşırtıcı bir çapraz işbirliği yapmıştı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı