HABER

Yeni Castlevania Oyunu Mobil için Çıkacak

Sadece Japonya’da iOS cihazlarına gelecek.

Bir sonraki Castlevania oyunu Japonya’da mobile çıkacak. Konami, yakın zamanda Castlevania: Grimoire of Souls oyununun iOS sürümünü duyurdu. Yeni oyun, çok oyunculuğa vurgu yapıyor. Dört oyuncu, beraber savaşabilecek ve birbirlerini gerçek zamanlı olarak canlandırabilecekler. Ayrıca oyunda Boss Rush ve 4v4 modu bulunacak. Raporlara göre, Dracula’nın yenilgisinden sonra Grimoire of Souls gelecekte geçecek.

İki yeni karakter olan Genya Arikado ve asistanı Lucy, ana oynanabilir karakterler olacak. Genya’nın eline Dracula’nın yeniden canlandığına dair bir uyarı mektubu geçer. Her ikisi de Japon hükümetinin gizli bir Dracula araştırması bölümünde çalışmaktalar. Karakter biyografisinde, Genya’nın yarı-vampir olduğu, Lucy’nin ise güçlü bir büyücü olduğu ima ediliyor. Castlevania’nın diğer karakterleri Alucard, Simon Belmont, Charlotte, Maria ve Shanoa’da yeni oyunda mevcut olacak.

2014’te piyasaya çıkan Lords of Shadow 2, en son çıkan Castlevania oyunuydu. Ancak seri, aynı tarzda veya başka bir şekilde geri dönmeye hazırlanıyor.

Oyun, geçtiğimiz yıl bir Netflix anime dizisi olarak çıkmıştı. Sadece dört bölüm olarak yayınlansa da GameSpot’un En İyi Uyarlamalar ve En İyi Netflix Orijinalleri’ni kazandı. İkinci sezonu bu yaz sekiz bölümle beraber geliyor. İlk sezonda dört bölüm yer alıyordu.

Castlevania: Grimoire of Souls, sadece Japonya için onaylandı. Konami, diğer bölgelere çıkıp çıkmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Japonya’da bulunan oyuncular, nisan sonuna kadar oyunun kapalı betasına resmi sitesinden kayıt olabilirler.

Yeni Castlevania Oyunu Mobil için Çıkacak
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı