HABER

Yeni Bir Türk Oyunu Doughlings: Arcade Geliyor

Doughling’leri iyileştirme zamanı!

Yakın zamanda İstanbul’da kurulan Hero Concept oyun stüdyosu, ilk oyunları olan Doughlings: Arcade’i 8 Mayıs’ta Steam’de, Temmuz-Ağustos aylarında da PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e çıkaracaklar. Bu arada Nintendo Switch’e çıkacak ilk Türk oyunu olacaktır. Tuğla kırma konseptinden esinlenilerek hazırlanan Doughlings’te kendine özgü oyun dinamikleri, karakterleri ve dünyası bulunuyor. Klasik Arkanoid keyfini oyunculara sunmaya hazırlanıyor.

Oyun, Türkçe dilinin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Lehçe, Brezilya Portekizcesi ve Rusça dillerini destekliyor. Sadece İngilizce olarak seslendirmesi bulunuyor. Diğer dillerde arayüz ve altyazı bulunmakta.

Doughlings’te oyuncular hasta olan Doughling halkını Morpheus’un elindeki kürle iyileştirmeye çalışacaklar. Oyunda, eşsiz güçlere sahip 6 farklı karakter, iksirler sayesinde tüm karakterleri güçlendirme imkanı, 90 farklı bölüm, birbirinden farklı hedefler, istediğiniz bölümü yaratabileceğiniz bir Bölüm Editör’ü ve onlarca başarım bulunuyor. Tasarladığınız bölümleri başkalarıyla paylaşabilir, siz de başka birinin bölümünü oynayıp beğenip beğenmediğiniz yönünde oy kullanabilirsiniz. 

Oyun Steam’de 10 TL gibi bir fiyata satılacak. Oyun içi satın alma olmayacak ancak ileride genişleme paketi gelebilir.

Bu Türk yapımı oyuna göz atmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli. Ayrıca ekran görüntülerini aşağıdaki galeride görebilirsiniz.

Oyunun fragmanını yukarıda bulunan videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı