HABER

Yakuza Kiwami 2, Kuzey Amerika’da Playstation 4’e Gelecek

Remake olarak Batı’ya geliyor.

Sega, Kazuma Kiryu’nun sonraki bölümü olan Yakuza 6: The Song of Life’ın Amerika, Avrupa ve dünya çapında geleceğini duyurdu. Oyun, ilk olarak 20 Mart’ta çıkış yapacaktı ancak 17 Nisan’a ertelendi. Yakuza Kiwami 2 de 28 Ağustos 2018’de Kuzey Amerika’da PlayStation 4’e gelecek. Japonca versiyonu olan Ryu ga Gotoku: Kiwami 2, Aralık 2017’de çıkış yapmıştı ancak yerelleştirilmiş versiyonu şimdi yolda. Kiwami 2, 2006’da Japonya’ya, 2008’de ise Kuzey Amerika’ya çıkan orijinal Yakuza 2’nin remake versiyonu olacak.

Osakan dedektifi Kaoru Sayama’nın yanı sıra Makoto Date, Osamu Kashiwagi, Haruka Sawamura gibi tanıdık yüzler oyunda öne çıkan karakterler olacaklar.

Kiwami 2’ye ek olarak The Truth of Goro Majima isminde yeni bir hikaye gelecek. Oyuncular bizzat kendisi olarak oynayabilecekler. Hikaye, Yakuza 2 olayları olmadan önce onun nasıl inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir iş adamı haline geldiğini ortaya çıkarıyor. Ön bölüm olan Yakuza 0’da Majima ön plana çıkıyordu. Bu sayede hayranlar, serinin en farkedilebilir karakterlerinden birinin özel yaşamına girebildiler.

Kiwami 2, Yakuza 6’nın grafik temeli olan yeni Dragon Engine’i kullanmaktadır. Sadece serinin en iyi görsel doğruluğunu sağlamaz, aynı zamanda oyuncuların savaş sırasında bile yükleme olmadan mağazalara ve binalara girmelerine izin verir. Yakuza 2, hayranları Tokyo’nun düşsel kırmızı ışıklı bölgesi olan Kamurocho’ya geri getiriyor. Bunun yanında Sotenbori’nin nehir kıyısındaki kenti Osakan kasabasına da götürüyor. Bu iki bölge de Dragon Engine ile daha iyi görünecek.

Yakuza’nın mini oyunları henüz tamamlanmadı. Golf Bingo ve Virtual On gibi bazı küçük oyunları içerecek. Hayranların en sevdiği Yakuza 0’daki Cabaret isimli mini oyun, en değerli platin hostes Yuki ile geri dönüyor. Ayrıca Majima, Yakuza 6’daki Clan Creator mini oyununu da alacak.

PS2 döneminin Yakuza oyunu, ilk kez remake olmuyor. Yakuza Kiwami, geçtiğimiz sene Batı’ya çıktı ve serinin ilk ek sürümlerinden olan Majima Everywhere, ana kurguyu destekleyen yan hikaye ve hikayeyi daha tutarlı kılan ince ayarlarla modernize edilmişti.

Seslendirmeler, gelişmiş lokalizasyonu yakalamak için yeniden kaydedildi ve bu durum, Kiwami 2 oyunu için de olacak .

Yakuza Kiwami 2, hem dijital hem de fiziksel olarak 50 dolar fiyatında satılacak. Ön sipariş ve ilk çalıştırma kopyaları, Kazuma Kiryu ve Ryuji Goda’nın sanat çalışmaları ile özel bir çelik kitapla gelecek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı