Haberler

Xbox, Project xCloud’u Gösterdi

En son düzenlenen Insıde Xbox yayınında Microsoft, Project xCloud teknolojisini gösterdi. Bu proje, yeterince yüksek hızlı internet sayesinde uzaktan oyunların verilerini donanım yoluyla doğrudan merkeze toplayarak, başka bir cihazda oynamanızı sağlıyor.

Yayında, Forza Horizon 4 oyunu Android tabanlı bir telefonda kablosuz internet bağlantısı aracılığıyla, bir Xbox One oyun kumandası takılarak oynandı. Xbox’ın oyun bulutu başkanı Kareem Choudhry, Project xCloud denemesinin bu sene içerisinde kullanıcılara sunulacağını söyledi. Net bir tarih veya ayrıntı verilmedi.

Geçtiğimiz sene düzenlenen E3 konferansında Xbox patronu Phil Spencer, akış teknolojisinden bahsederek herhangi bir cihazda konsol kalitesinde oyun oynanabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz senenin sonunda, bulut tabanlı akış servisi sağlayan Shadow Ghost isimli bir kutu tanıtıldı. Bu kutu, Shadow uygulaması sayesinde güçlü bir PC oyununu herhangi bir cihazda oynayabilmenizi sağlıyor. Bazı sorunları var ancak rekabetçi olmayan oyunlar için gayet iyi çalışıyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top