DONANIM

Xbox One X ve Xbox One S’e AMD Radeon FreeSync Desteği Geliyor

Microsoft, Xbox One için AMD Radeon FreeSnyc desteğini resmi olarak duyurdu.

Xbox One X ile Xbox One S için yayınlanacak olan bahar dönemi güncellemesiyle birlikte bu destek sağlanacak.

Özellikle PC kullanıcıları, AMD FreeSync teknolojisinin ekran yırtılmasını (screen-tearing) azaltmasına yardımcı olduğunu biliyor ancak, bu teknoloji yalnızca belirli monitörlerde destekleniyor. Yani, bu demek oluyor ki; bu teknolojiden yararlanabilmek için AMD FreeSync teknolojisini destekleyen bir monitöre ihtiyacınız olacak, teknolojinin desteklediği tüm monitörlere buradan ulaşabilirsiniz.

Ekran yırtılması ve benzeri görüntü problemleri, ekranın yenileme hızının sistem çıkışıyla eşleşmediği zaman ortaya çıkmakta ve bu yüzden, bu problemi çözmek adına bu teknoloji geliştirildi. Bu teknolojiden de artık Xbox One sahipleri yararlanabilecekler.

AMD FreeSync Kapalı – AMD FreeSync Aktif

Microsoft, konsollarına eklenecek olan bu teknolojiyi Inside Xbox gösterisi sırasında duyurdu. AMD temsilcileri, konsola gelen bu teknoloji hakkında detayları sundular. Aşağıdaki videodan sunumun tekrarını izleyebilirsiniz.

Son olarak, Alpha Ring’in bir parçası olan Xbox Insider ile birlikte önümüzdeki hafta başlayacak olan AMD Radeon FreeSync’i test edebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı