Haberler

Xbox One S All-Digital Edition’ın Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Tamamen dijital olan konsol 7 Mayıs’ta çıkıyor.

Microsoft, yaptığı açıklamayla bugüne kadar çıkan tüm söylentileri doğruladı. Disksiz, tamamen dijital bir Xbox One S konsolu yakında çıkacak. Xbox One S All-Digital Edition isimli konsol, 7 Mayıs’ta 250 dolar fiyatla çıkış yapacak.

Xbox yöneticisi Jeff Gattis, dijital içeriğe yönelik tüketici talebi için piyasaya çıkacak konsolun her zamankinden daha güçlü bir Xbox One S konsolu olduğunu söyledi. Gattis, ”İlk Xbox 2001’de çıktığından bu yana her şey biraz değişti. Bu süre zarfında müzik, film, oyun ve TV arasında dijital dönüşüm gördük. Xbox One S All-Digital Edition, oyunlarını dijital olarak alıp oynamayı seven, Xbox oyunlarını oynamanın en ekonomik yolunu arayanlar için tasarlandı.” dedi.

All-Digital Edition Sea of Thieves, Minecraft, Forza Horizon 3 gibi Microsoft tarafından geliştirilip yayınlanan oyunlarla birlikte gelecek. Daha çok aile dostu dediğimiz başlıkları içerecek. Ayrıca konsol, Xbox oyun abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass için özel teklifle birlikte çıkacak.

Disk sürücüsü bulunmayan konsolun, DVD veya Blu-ray disklerini desteklemediği anlamına geliyor. Buna rağmen Microsoft, insanların 4K içeriğini Netflix, Amazon ve diğer hedeflerle deneyimleyebileceğini söylüyor. Form faktörü aynı olan ve tamamen dijital olan Xbox One S, standart Xbox One ile aynı işlevselliğe sahip. Gattis, ”Yeni konsol, en uygun fiyatta olması için Xbox One S ile aynı boyutu paylaşıyor. Eğer konsolun şeklini etkileyen değişiklikler yapsaydık, karmaşık ve maliyetli olabilirdi.” dedi.

Tamamen dijital konsol, teknik özellikler bakımından Xbox One S ile aynı hizada. Xbox One X gibi yerel 4K çözünürlüğü desteklemediği halde HDR destekli oyunları görüntüleyebilecek.

Tamamen dijital Xbox One S’in özellikleri şöyle;

  • 1TB HDD
  • 8 çekirdekli custom Jaguar CPU @ 1.75 GHz
  • Custom GPU @ 914 MHz
  • 12 CUs
  • 1.4 TFLOPS
  • 8 GB DDR3 @ 68 GB/s
  • 32 MB ESRAM @ 218 GB/s

250 dolar fiyatla satılacak konsol, standart Xbox One S’in fiyatından 50 dolar daha az olacak. Standart 1TB’lık Xbox One S, The Division 2 ile birlikte zaten 250 dolara satılıyor. Bu yüzden bazıları, tamamen dijital olan Xbox One S’in 200 dolardan başlamasını bekliyordu. Bununla birlikte, Microsoft’un tamamen dijital bir Xbox One X çıkaracağına yönelik söylentiler başladı ama şirket, bu konu hakkında tek kelime etmedi.

Duyurulan bu yeni model, Microsoft’un disk sürücüsü olmayan ilk konsolu ve tüm endüstri genelinde bile olmayan ilk kullanıcı konsolu. Sony, 2009’da tamamen dijital olan PSP Go’yu çıkardı ancak iki yıl sonra üretimini sonlandırdı.

Microsoft, disk sürücüsü bulunan yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. Şirketin yeni nesil sistemlerini haziran ayında gerçekleşecek olan E3’te duyurması bekleniyor.

Xbox One S All-Digital Edition’ın Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top