HABER

World of Tanks 2 Gelmeyecek

”World of Tanks’ın devamının gelmesi hiç mantıklı değil.”

World of Tanks, oyuncular tarafından severek oynanmaya devam ediyor. Wargaming’in son açıklamasına göre oyun sadece PC’de 130 milyon oyuncuya ulaştı. Son yedi yılda sağlanan bu başarıyı göz önüne alırsak Wargaming’ten yeni bir hamle bekliyor olabilirsiniz. Tabii ki bu hiçbir zaman olmayacak anlamına gelmiyor.

PAX Aus etkinliğinde Gamespot’un sahnesinde konuşan Wargaming’in Bölgesel Yayın Yönetmeni Alex de Giorgio, ” World of Tanks 2 gelecek mi? ” sorusuna kesin olarak ”Hayır” cevabını verdi. World of Tanks’ı bir oyun hizmeti olarak gördüklerini ve sürekli güncelleyerek büyüdüğünü açıklamasına ekledi. Eğer bu böyle devam ederse, ikinci oyunun çıkmayacağını belirtti.

Wargaming’in bu tutumu, Rocket League’in geliştiricisi Psyonix ile popüler PUBG oyununun yaratıcısı Brendan Greene’in söyledikleriyle aynı. Her geliştirici, oyunlarının devamını çıkarmak yerine düzenli içerik güncellemeleriyle büyütmeye devam edecekler. Hizmet veren oyun modeli birçok geliştiricinin kullandığı bir yöntemdir. Bir oyunu yeni içerik katarak desteklemeye devam etmek oyuncunun daha çok oyunda kalmasına ve para harcamasına neden oluyor. Bu da geliştiricinin cebini dolduruyor. Ücretsiz olan World of Tanks gibi oyunlardan para kazanma yolu oyun içi satın alımlardır. Bu, bazı oyuncular için haksızlık olarak görülse de bazı geliştiriciler için gayet demokratik görünüyor. Sonuçta geliştiricinin para alabilmesi için yeni şeyler üretmesi gerekiyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı