HABER

Witcher’ın Dizisi için Yeni Yazarlar Katıldı

Dizinin yazar ekibi açıklandı.

Dizi – film akış platformu Netflix, popüler Witcher serisi için dizi yapmaya karar verdi. Yeni dizinin yapım aşamasından yavaş yavaş bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçen hafta senarist Lauren Hissrich, yeni yazarların geleceğini duyurmuştu. Hissrich’in duyurusuna göre, yazar odası yakın zamanda açıldı ve yanına yeni yazarlar katıldı.

Öncelikle Jessica Jones’un yazarı Jenny Klein, Witcher dizisinin yazar ekibinde olacak. O da tweetinde Hissrich ve diğerleriyle Witcher dizisini yazmanın ”süper” bir şey olacağını söyledi.

https://twitter.com/jennydelherpes/status/993697803976167424

The Originals dizisinin yazarı Declan de Barra ve Daredevil yazarı Sneha Koorse de yazar ekibinde yer alıyor. Ayrıca Clare Higgins de yazar asistanı olarak görev yapacak.

Witcher oyun serisi, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitabına dayanıyor. Oyunun ve kitapların ana karakteri Rivialı Geralt’tır. Bu yüzden dizide de ana karakter olması bekleniyor.

Nisan ayında dizinin 2020’den önce yayınlanmayacağı duyuruldu. Ayrıca birinci sezonun sekiz bölümden oluşacağı ve Doğu Avrupa’da çekileceği söylendi.

CD Projekt Red ekibi, The Witcher 3: Wild Hunt’tan sonra oyun serisine ara verdi. RPG serisinin yeni oyun duyurusu heyecanla bekleniyor. Ekip şu sıralar yeni projeleri olan Cyberpunk 2077’ye odaklanmış durumda.

Witcher’ın Dizisi için Yeni Yazarlar Katıldı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı