HABER

Warface, Sonbaharda PS4 ve Xbox One Konsollarına Çıkacak

PS4’teki erken erişim 14 Ağustos’ta başlayacak.

2013’te çıkan Crytek’in PC’deki ücretsiz nişancı oyunu Warface, tutkulu bir hayran kitlesine sahip. Sınıf tabanlı oynanışa odaklanan çevrimiçi nişancı oyunu, yeni kooperatif görevlerle, baskınlarla, rekabetçi oyun modlarıyla, espor etkinlikleriyle ve kendine has modlarıyla battle royale çılgınlığına girerek daha da genişledi. Beğenilen oyun, bu sonbaharda PS4 ve Xbox One konsollarına çıkış yapacak.

Eylül ayında oyunun tam sürümü oyunculara sunulacak. Hayranlar ve yeni oyuncular da, bir dizi eşli ve çevrimiçi çok oyunculu görevleri üstlenecekler.

Warface, 2014 yılında Xbox 360’ta piyasaya çıkmıştı. Yeni nesil konsollara geçiş yaparken, daha şık bir arayüz gibi oyunda ince ayarlar yer alacak.

Oyuncular, gizli bir askeri operasyonda tüfekçi, mühendis, sağlık görevlisi ve keskin nişancı gibi dört temel sınıftan bir askerle oynayacaklar. Bu sınıfın seviyesini yükseltecek ve yeni ekipmanlar satın alacaklar. Ayrıca özel zorlukları tamamlayacaklar.

Beş oyuncu, farklı seviyelerdeki rakip PMC’ler ve zombi-cyborglarla mücadele edecek. Aynı zamanda takım ölüm maçı, free-for-all, plant the bomb ve battle royale gibi standart çevrimiçi çok oyunculu modlar yer alacak. Şu anda Warface’in battle royale modu sadece 16 oyuncunun büyük bir haritada savaşmasına izin veriyor. Fakat geliştiriciler, bu eylül ayında oyunun tüm versiyonlarında oyuncu sayısını 32’ye çıkarmayı planlıyor.

Port çıktığında, geliştiriciler her bir sürümün bağımsız olması kararını verdikleri için diğer sürümlerle çapraz oynama özelliği desteklenmeyecek. Bu durum, konsollardaki yeni oyunculara karşı, klavye fare kurulumu ile oynayan PC oyuncularının elde ettiği haksız avantajı önleyecek. Eylül ayında konsollara gelecek oyunun tam çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Fakat PS4’te 14 Ağustos’ta erken erişime açılacak. Xbox One’da ise erken erişim daha sonra sunulacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı