HABER

Vivendi, Ubisoft’u Almak İstiyor

2015 yılının sonundan beri Vivendi olarak bilinen Fransız multimedya şirketi, Ubisoft’a sahip olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Şimdi, multimedya şirketine yakın kaynaklar, Vivendi’nin devralmanın “ikinci aşamasına” geçmeye hazırlandığını söylüyor.

Vivendi, Ubisoft’un hisselerinin önce %10’unu aldı. Daha sonra Şubat 2016’da %15’ini ardından Haziran 2016’da % 20’sini aldı. Multimedya şirketi Ubisoft’un % 22.8’lik kısmını elinde bulundurarak oyların % 20’sine sahip oldu. Kasım 2016’da Vivendi, hisselerin % 24’ünü ve oy haklarının % 21’ini daha aldı. Aralık 2016’da Vivendi,Ubisoft’un % 25.15’ine ve oy hakkının % 22.92’sine sahipti.

Vivendi, %30’luk hisseyi elinde bulunduruyor. Ayrıca, Fransız kanunlarında zorunluluk gerektiren devralma teklifini yerine getirmeleri ve kontrol güvencesi vermeleri gerektiği belirtiliyor.

Vivendi’ye yakın kaynaklar, Vivendi’den büyük bir hamle geleceğini söylüyor.

Kaynaklardan birisi olan Reuters “Vivendi ikinci aşamaya geçiyor, her şey bu sene gerçekleşecek” dedi. Başka bir kaynak ise “mantıklı olan şey Ubisoft’u satın almak olacaktı.” diyor.

Ubisoft, Vivendi’ye karşı direnmeye devam ediyor. Hatta kendi oy verme gücünden daha fazlasına sahip olmak için hisselerini geri almaya çalışıyorlardı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı