HABER

Valve, Steam.tv ile Twitch’e Rakip Oluyor

Valve’dan yeni yayın akış platformu: Steam.tv

Dijital oyun satış platformu Steam’in sahibi Valve, Twitch’e rakip olacak bir yayın akış platformu üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda Steam.tv isimli yayın akış platformunda Dota 2’den turnuva yayını gösteriliyordu. CNET’e yapılan açıklamaya göre, Valve’ın bir temsilcisi akış platformu üzerinde iç testi yapıyordu ve yanlışlıkla turnuvayı yayınladı.

Şirket, ”Dota 2’nin yıllık turnuva etkinlikleri için Steam Broadcasting’i güncellemeye çalışıyoruz. İnsanların gördüğü şey, yanlışlıkla kamuya açılmış bir testti.” dedi.

Steam.tv’de yeni Steam Chat bölümü bulunuyor. Bu özellik, kullanıcıların arkadaşlarını davet ederek yayınları birlikte izlemelerine izin veriyor. Sitenin diğer özellikleri şu an belli değil ancak Google Chrome’da sesli sohbeti destekliyor. Bu özellik, şu an Firefox ve Edge’de çalışmıyor.

Valve, steam.tv’nin ne zaman açılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Sahibi olduğu Steam mağazasının şu anki konumu ve içerisindeki büyük Steam topluluğuna bakılırsa, şirket Steam kullanıcılarının oyun akışı yapmasını ve başkalarını da izlemelerini sağlamak için kendine ait bir platform kurmak istiyor. Valve, bu hamlesiyle şu an önde gelen akış hizmetlerinden Twitch, Youtube ve Microsoft’un Mixer servisine rakip oluyor.

Popüler sohbet uygulaması Discord’un CEO’su, oyun satışına başlayacaklarını yakın zamanda duyurdu. Rekabet büyümeye devam ediyor ve Valve’ın karşısına bir rakip daha geliyor. Bethesda gibi büyük oyun yayıncıları, Valve’ın oyun mağazasından yavaş yavaş çekilmeye başladılar. Bethesda, yaklaşan Fallout 76 oyununu kendi servisi aracılığıyla oyunculara sunacağını açıklamıştı.

Yeni Steam Chat uygulamasındaki grup özellikleriyle birlikte Favoriler etiketi tanıtıldı. Ayrıca artık arkadaşlarınızın ne yaptığını daha ayrıntılı şekilde görebilirsiniz.

Valve, Steam.tv ile Twitch’e Rakip Oluyor
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı