Haberler

Valve, İncelemeleri Ayıklamak için Bir Araç Geliştirecek

Son zamanlarda Steam’de bulunan bazı oyunlar, olumsuz yorum bombardımanına tutuluyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların büyük çoğunluğu oyunla alakası olmayan birtakım yorumlar yazıyorlar. Valve, yakın zamanda bu tarz yazıları incelemek üzere birtakım çalışmalara başladı ve bu konuyla ilgili bir yapay zeka aracı geliştirerek önlem almayı planlıyor.

Şirket, Steam’de yer alan tüm oyunların altında o oyunla alakası olmayan anormal yorumları mümkün olduğunca gerçek zamanlı olarak tespit edecek araç geliştiriyor. Bu araç, yorumları inceleyerek ayıracak ve Valve’a bildirecek. Valve, yorumları kontrol edecek ve bu inceleme yazılarının konu dışı olduğunu tespit ettiğinde geliştiriciye bildirecek. Geliştirici onaylarsa yorumlar silinecek.

Bu yöntemin dezavantajlarından biri, her kullanıcı incelemesinin kaldırılması genel Steam puanının da kaldırılmasına neden olacak. DRM ya da EULA değişikliklerine odaklanan birçok olumsuz yorumlar da konu dışı yorumlar olarak kabul edilip kaldırılacak.

Kendi oyununun altına yapılan yorumların incelenmesini istemeyen geliştiriciler, Steam mağazası seçeneklerine girerek bu işlemi iptal edebilecekler. Şirket, kullanıcı incelemesi konusunda da değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde detaylı bilgiler ortaya çıkacak.

Valve, İncelemeleri Ayıklamak için Bir Araç Geliştirecek
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top