HABER

BAFTA’da, Uncharted 4 “Yılın En İyi Oyunu” Seçildi

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu isimli PlayStation 4 oyun konsoluna özel olarak çıkarılmış Aksiyon-Macera oyunu büyük bir başarıya daha imza attı. Organizasyon, BAFTA’da Naughty Dog şirketinin Uncharted serisindeki son oyununu Yılın Oyunu Ödülüne layık görüldüğünü duyurdu. Bu yarışta Firewatch, Inside, Overwatch, Stardew Valley ve Titanfall 2’de vardı.

Uncharted 4, BAFTA’da en büyük ödülü kazanırken, Playdead şirketinin indie oyunu Inside, 4 ödül birden alarak en çok ödül toplayan oyun oldu; Sanatsal Başarı, Oyun Tasarımı, Hikaye ve Orjinal İçerik.

Noughty Dog Tweeti: BAFTA Oyun Ödüllerinde Uncharted 4’e En İyi Oyun ödülü verildiği için büyük onur duyuyoruz. Teşekkürler BAFTA!

Overcooked, En İyi İngiliz Oyunu ve En İyi Aile Oyunu isimli iki ödülü aldı. Bu arada, AMD eSports İzleyici Ödülünüde Clash Royale kazandı. Bu  kategorilerde adlandırılan diğer oyunlar ise Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, League of Legends, Overwatch ve Street Fighter V oldu.

En İyi Multiplayer oyunu ödülüni Overwatch kazandı. Pokémon GO, Mobil Oyun kategorisinde en üst sırada yer aldı. The Last Guardian ise BAFTA Ses Başarı Ödülü alırken, gizem macera oyunu Virginia’ya Müzik Ödülü verildi.

Son olarak, oyun tasarımcısı Brenda Romero’ya Özel Ödül sunuldu.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı