HABER

Ultra Sun ve Moon için Gelecek Yeni Efsanevi Pokemon Belli Oldu

Elektrik tipi pokemon geliyor.

Pokemon Ultra Sun ve Moon aylar önce çıkmıştı. Pokemon Company de iki çift oyun için yeni canavarlar getirmeye devam ediyor. Şimdi kadroya gelecek en yeni pokemon belli oldu. Yeni Efsanevi Pokemon, ellerinden ve ayaklarından güçlü elektrik akımları yayarak güçlü manyetik bir alan oluşturan, elektrik türü olan Zeraora oldu.

Thunderclap’ta yer alan pokemonun resmi açıklamasında, kendi bedeninde elektrik üretebilen bir organa sahip olmadığı yazıyor. Bunun yerine dış kaynaklardan elektrik toplayıp depoluyor ve sonra kendisi elektrik enerjisi olarak kullanabiliyor. Bunun, hızlı bir şekilde hareket eden ve en yüksek hıza sahip olan ”bir yıldırım çarpmasıyla aynı şey olduğu” söyleniyor.

Zeraora’nın nasıl elde edileceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak önceden gelen Efsanevi Pokemonlar Magearna ve Marshadow gibi sadece özel etkinliklerde sunulacak. Ayrıca elektrik tipinin Pokemon Sun ve Moon ile uyumlu olup olmayacağı veya Ultra Sun ve Ultra Moon için ayrılacak mı henüz net değil.

Mobil kısmını oynamak isteyenler için şimdi Pokemon Go’da iki yeni Legendary Pokemon var. Latios, 8 Mayıs’a kadar Amerika ve Afrika’da bulunacak. Latias ise aynı tarihe kadar Avrupa ve Asya’da karşınıza çıkacak. 8 Mayıs’tan sonra bu pokemonlar yer değiştirecek. Diğer pokemonu da 5 Haziran’a kadar yakalayabileceksiniz.

Geliştirici Niantic, bu hafta sonu dördüncü Pokemon Go Topluluğu Günü’ne ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, 15 Nisan Pazar günü gerçekleşecek ve elektrik tipi koyun Mareep’i alacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı