Haberler

Üç Klasik Resident Evil Oyunu, Nintendo Switch’e Gelecek

Hayatta kalma-korku serisini, hibrit konsolda oynayabileceksiniz.

Capcom efsanevi oyun serisinden Resident Evil, Resident Evil 0 ve Resident Evil 4 başlıklarının Switch için port edileceğini duyurdu. Bu üç başlık da 2019’da çıkış yapacak ancak belirli bir tarih henüz açıklanmadı. Capcom, sadece ”yakında” olduğunu söylüyor.

Resident Evil, 1996 yılında çıkış yaptı. Daha sonra 2002 yılında Resident Evil 0 geldi. Bazı oyunlar üçüncü şahıs, bazılarıysa aksiyon odaklı ya da birinci şahıs olarak oynanıyor. Serinin en iyisi olarak kabul edilen Resident Evil 4, 2005’te geldi ve eleştirel anlamda beğeni topladı.

Orijinal Resident Evil başlığı PC, Playstation ve Nintendo DS’te bulunuyor. Ayrıca GameCube ve Wii için HD remaster versiyonu var. Bununla birlikte PC, PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için remake olarak çıktı. Resident Evil 0, GameCube ve Wii platformlarına çıktı. PC, PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için HD remaster olarak geldi. Resident Evil 4 ise PC, PS2, GameCube, Wii ve mobilde oynanabilir. PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360’ta HD remaster versiyonu bulunuyor.

Serinin son oyunu Resident Evil 7: Biohazard, Ocak 2017’de geldi. Birinci şahıs oyunuydu ancak orijinal oyunun köklerini koruyor. Capcom şu an Resident Evil 2’nin remake versiyonu üzerinde çalışıyor. Resident Evil 2 Remake, 25 Ocak 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelecek.

Üç Klasik Resident Evil Oyunu, Nintendo Switch’e Gelecek
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top