HABER

Turok ve Turok 2 Şu Anda Xbox One’da Erişilebilir

90’lı yılların oyunlarına hayransanız ve dinozorları seviyorsanız, bu oyunları oynamak için can atıyorsunuz demektir!

Geçen hafta söz verildiği gibi, Turok: Dinosaur Hunter (1997) ve Turok 2: Seeds of Evil (1998) artık Xbox One’da erişilebilir.

Çıkış yıllarındaki orijinal yapısının korunmasıyla beraber her biri görsel olarak iyileştirilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Turok: Dinosaur Hunter, 1997 yılında Nintendo 64 için birinci şahıs nişancı oyunu olarak aynı isme sahip bir çizgi romanın uyarlaması olarak karşımıza çıkmıştı. 1998 yılında yayınlanan devam oyunu ise, çok oyunculu modu ile piyasadaki yerini almıştı. Her ikisi de yaratıcı araç gereçleri, N64’ün çizim mesafesi eksikliğini telafi etmesi için bezelye çorbası sisi ile birlikte dinozor tehditlerine karşı mücadele vermeleriyle biliniyordu.

Dinozorlarla mücadele her zaman oyunun ana konusuydu ancak hikaye doğal olarak esinlenilen 1990’lu yılların çizgi roman etkisindeydi. Yerli Amerikalı savaşçı ve zaman yolcusu olan Turok, Dünya (Earth) ile Kayıp Topraklar (Lost Land) olarak isimlendirilen ilk bir dünya arasındaki engeli korumakla görevliydi. Campaigner olarak isimlendirilen şeytani bir varlık, Chronoscepter’ın dağılmı parçalarını toplayarak yeniden yaratmaya çalışıyordu ve bu durumu düzeltmek de Turok’a düşmüştü. Devam oyunu ise seriye, uzaylılar (aliens), uzay gemileri (spaceships) ve telepatik beceriler (telepathic abilities) kazandırdı.

Son olarak, Turok ve Turok 2: Seeds of Evil şu anda Xbox One üzerinde 49,00 ₺ fiyat etiketiyle satışta. Eğer sizler de, nostalji yapmaktan keyif alan bir oyunseverseniz mutlaka bu fırsatı değerlendirin!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı