HABER

Tüm Nintendo Direct Duyuruları

Yeni Animal Crossing oyunu, Luigi’s Mansion 3 ve diğer büyük başlıkların duyuruları yapıldı.

Deprem nedeniyle ertelenen Nintendo Direct’in Eylül sunumu sonunda gerçekleşti ve önemli duyurular yapıldı. Luigi’s Mansion 3, isimsiz bir Animal Crossing oyunu ve Katamari Damacy remaster’ı gibi yepyeni birçok haber geldi. Nintendo’nun dövüş oyunu, Super Smash Bros. Ultimate için Isabelle isminde yeni bir karakter ve oyuna özel bir baskı paketi duyuruldu.

İşte tüm Nintendo Direct Eylül duyuruları;

 • Animal Crossing

2013’te 3DS için çıkan New Leaf’ten sonra Switch için yeni bir oyun geliyor. Nintendo, önümüzdeki sene şehir yönetim serisini Nintendo Switch’e getirecek.

 • Assassin’s Creed Odyssey

Yeni Assassin’s Creed Odyssey oyunu, sadece bulut versiyon olarak ekim ayında Japonya’da Switch için piyasaya çıkacak. Daha önce piyasaya çıkan Resident Evil 7’nin bulut versiyonu gibi, muhtemelen küçük bir indirme dosyasıyla bulut sunucularında çalışacaktır.

Ubisoft’un sözcüsü, bunun şu anda Japonya pazarı için sınırlı bir sürüm olduğunu söyledi. Odyssey, 5 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa çıkacak.

 • Luigi’s Mansion 3

Luigi’s Mansion serisinin yeni oyunu kısa bir fragmanla duyuruldu. Serinin ilk oyunu Nintendo Gamecube platformuna, ikinci oyunu Dark Moon, 2013’te Nintendo 3DS için çıkmıştır.

Remake versiyonu, Nintendo 3DS için geliyor. Luigi’s Mansion’ın mini oyun temalı Nintendo Wii U başlığı, Nintendo Land’e dahil edildi.

 • Katamari Damacy

Bu kış, bulmaca oyununun remaster sürümü geliyor.

 • Mario Tennis Aces DLC

Popüler tenis oyununa 19 Eylül’de gelecek olan güncellemeyle, yeni Co-Op Challenge modunun yanı sıra Birdo, Shy Guy, Koopa Paratroopa ve Petey Pirahna karakterleri geliyor. Bu karakterlerin çevrimiçi oynayarak elde edilebileceği söylendi. Ayrıca Haziran 2019’da başlığa daha fazla içeriğin getirilmesi planlanıyor.

Co-Op Challenge modunda, farklı hedefleri tamamlamak için çevrimiçi olarak dört oyuncuyla birlikte oynayabilirsiniz.  Challenge’lar sınırlı zamanlı olacak ve kıyafetler, karakter renk şemaları, şapkalar gibi kozmetikler kazanabilirsiniz.

 • Civilization 6

Strateji oyununun Switch’e geleceği yönünde söylentiler vardı. Yayıncı 2K Games, Direct yayınında oyunun 16 Kasım’da Switch’e geleceğini doğruladı. Oyunun Switch sürümüyle ilgili ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz.

 • Yeni Smash Bros. Ultimate Karakteri

Animal Crossing serisinden Isabelle karakteri, Smash Bros. kadrosuna katılıyor. Bununla birlikte Ridley ve Castlevania’dan Simon ile Richter Belmont gibi yepyeni karakterler de gelecek.

 • Smash Bros. Ultimate Switch Paketi

Dövüş oyununun dijital bir kopyasını içeren pakette, oyuna özel olarak tasarlanmış Switch konsolu bulunuyor. Paket, 360 dolar fiyat etiketiyle 2 Kasım’da piyasaya çıkacak. Ancak Smash Bros. Ultimate oyunu, 7 Aralık’ta çıkana kadar kilitli olacak. Ayrıca 2 Kasım’da yeni Smash Bros. Ultimate GameCube kontrolörü ve adaptörü piyasaya çıkacak.

 • Yeni Super Mario Bros. U Deluxe Oyunu

Wii U oyununun yenilenmiş versiyonu unutulan tüm karakterlerle birlikte, 11 Ocak 2019’da Switch’e geliyor. Ayrıca Toadette ve Nabbit gibi bazı yeni oynanabilir karakterler de olacak.

 • Final Fantasy

Final Fantasy 12: The Zodiac Age, önümüzdeki sene Nintendo Switch’e (ve Xbox One) geliyor. Önceki Final Fantasy oyunları da Switch’e gelecek.

 • Pokemon’un geliştiricisinden yeni oyun

Pokemon serisinin geliştiricisi GameFreak, Switch için yeni bir RPG oyunu üzerinde çalışıyor. Bu yeni oyun, Pokemon oyunu olmayacak. Oyunun 2019’da gelmesi planlanıyor.

Game Freak, önümüzdeki yılın ikinci yarısında ”çekirdek” Pokemon RPG oyunu çıkaracak. Ondan önce 16 Kasım’da Pokemon: Let’s Go, Pikachu and Let’s Go, Eevee geliyor.

 • Switch için yeni NES kontrolörleri

Nintendo bu yıl, Switch için yeni NES kontrolörleri çıkarıyor. Bu kontrolörler, sadece Online aboneleri için. Yeni Joy-Con’lar NES kontrolörleri şeklinde ve Joy-Con gibi bluetooth bağlantısına sahipler. Böylece kablosuz olarak oynanabiliyor.

Kontrolörleri, Switch’e veya Nintendo şarj istasyonuna bağlayarak şarj edebiliyorsunuz. Switch’e takılıyken kullanılamıyorlar. Bu yüzden avuç içinde kullanmak mümkün değil. Sağ ve sol Joy-Con’un bulunduğu bir kutu, 60 dolar fiyatla satılıyor. Kontrolörlerin gönderimleri, aralık ayında başlayacak.

 • Nintendo Switch Online Servisi

Nintendo Switch’in beklenen ücretli abonelik servisinden detaylar geldi. Ayrıntılara, buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı