Haberler

THQ Nordic Şu Anda 55 Oyunu Geliştiriyor

THQ Nordic Çılgınlığı!

Avusturya merkezli oyun yayıncısı THQ Nordic, henüz 35’i açıklanmamış tam tamına 55 oyunun geliştirildiğini açıkladı.

THQ Nordic, elinde bulundurduğu franchise’lerin yanı sıra birkaç oyun şirketini bünyesine katarak ve bazı franchise’leri satın alarak, bu 55 adet oyunu yakalamış durumda.

Bu hafta, Bugbear Entertainment’ı (Wreckfest, Ridge Racer: Unbounded gibi oyunları mevcut) ve Goat Simulator geliştiricisi Coffee Stain’i satın aldığını açıklayan THQ Nordic, Eylül ayında Atari’den Alone in the Dark and Act of War franchise’ini ve 38 Studios’dan Kingdoms of Amalur franchise’ini satın almıştı. Ağustos ayında da, TimeSplitters serisini satın alarak franchise listesini daha da genişletmişti.

Bunların yanı sıra, Şubat 2017’de Koch Media’yı satın almış ve Saints Row ile Dead Island franchise’lerini de devralmıştı.

Hatta şirket, 2017 yılında Nordic Games, iflas bayrağını çekmiş ve onu bünyesine katarak ismini THQ Nordic olarak değiştirmişti.

Uzun lafın kısası, 55 oyunun geliştirtiriliyor olması hiç şaşırtıcı değil. Ve hatta şirketin, gelecek zamanda birkaç franchise’i ve oyun stüdyosunu bünyesine katacağını beklemek mümkün.

Son olarak, THQ Nordic’in toplamdaki 55 oyunundan,Darksiders 3’ü Kasım 2018’de ve Metro Exodus’u da Şubat 2019’da piyasaya süreceğini belirtelim.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top