Haberler

Telltale Games Kapanıyor!

Efsaneye elveda deyin!

Eylül ayında Telltale Games, stüdyo çalışanlarının çoğunu işten çıkardığını açıklamış ve işten çıkarılan geliştiriciler de, herhangi bir tazminat ödemesi almadıklarını bildirmişlerdi. Bunun üzerine Telltale Games’te küçük bir geliştirme ekibi kalmış ve geleceğiyle ilgili pek umut vaad etmiyordu.

Ne yazık ki beklenen kötü haber geldi ve GameDaily’e göre, Walking Dead oyun serisini geliştiren Kuzey Kaliforniya merkezli Telltale Games kapandı ve Sherwood Partner isimli şirketten, kapanma süreci için yardımcı olmaları adına başvuru yapıldı.

Telltale Games’in kurucu ortağı Martin Pitchinson GameDaily’e, Sherwood Partners’in Telltale’deki varlıklarının tasviyesi için yardımcı olacağını aktardı. Buna ek olarak eski bir Telltale Games çalışanı GameDaily’e, bu durumdan etkilenen çalışanların, yasalarca belirlenen sağlık desteğinin 30 Kasım’da sona ereceğini söyledi.

Sonuç olarak, Walking Dead ve Game of Thrones gibi efsaneleri video oyunu serisi haline getiren ve birçok video oyuncusunun beğenisini kazanan Telltale Games, artık biz değerli oyuncular için oyun geliştirmeyecek.

Diğer yandan, başka bir üzücü haber daha var. Telltale Games’in birkaç oyunu Steam üzerinden kaldırıldı. Daha fazla bilgi ulaştığında, siz değerli takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

Telltale Games Kapanıyor!
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top