HABER

Tekken 7 Konsollar Üzerinde Tam Tamına 2 Milyon Satış Elde Etti

Tekken 7, Tekken serisinin en başarılı oyunu oldu diyebiliriz.

Özellikle ülkemizde Tekken 3 ile büyük bir hayran kitlesi toplamayı başaran Tekken serisinin son üyesi Tekken 7 için her şey çok olumlu ilerliyor. Çıkışından yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen oldukça iyi satış elde etmeyi başaran Tekken 7, eleştirmenler tarafından yapılan puanlamadan da oldukça yüksek puanları toplamayı başarmıştı.

Oyunun Yönetmeni Kathusihiro Harada, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda; Tekken 7’nin PlayStation 4 ve Xbox One için Haziran ayında piyasaya sürülmesinden bu yana tam tamına 2 milyon satış yaptıklarını açıkladı. Buna ek olarak, Steam üzerinde yer alan 300.000 kopyayı da hesaba katarsak toplamda 2.3 milyon kopya sattığını söyleyebiliriz.

Bu şimdiye kadar seri için en önemli başarıyı gösteriyor. Seri içerisindeki bir oyun ile karşılaştırma yapmamız gerekirse; Tekken 6, piyasaya çıktığı ilk yedi ay içerisinde konsollarda tam tamına 1.8 milyon kopya satmıştı.

Son olarak, Tekken 7 için genişleme paketlerinin yolda olduğunu hatırlatalım. Bunların arasında Fatal Fury karakteri Geese Howard’ın yer aldığı bir genişleme paketi kış aylarında oyuna eklenecek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı