Haberler

Take-Two’nun Casusluk Oyunu Agent’ın Patenti Durduruldu

İki oyuna odaklanan Take-Two ve Rockstar, sessizce Agent markasını terketti.

İlk olarak 2007 yılında PlayStation 3’e özel olarak ilan edilen Take-Two’nun Soğuk Savaş döneminde geçen gizlilik casusluk oyunu Agent, artık yapılmayacak. En son güncellemelerin ve birden fazla gecikmenin ardından projenin durdurulduğu ortaya çıktı. Ticari marka güncellemesi, Agent’ın kalıcı olarak kaldırıldığını doğruluyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yapılan güncelleme, 19 Kasım 2018 tarihi itibariyle markanın kalıcı olarak terkedildiği bildiriliyor. Durum ise şu açıklamayla ifade ediliyor;

”Ödenek Bildirimi düzenlendikten sonra Kullanım Beyanı veya güncel Uzatma İsteği olmaması sebebiyle iptal edilmiştir.”

Take-Two, hiçbir açıklama yapmadan sessizce markayı terketti. Şirket, başka bir isimle yeni bir casusluk oyunu yapmayı veya başka bir başlığa gizlilik casusluk mekaniğini getirmek istiyor olabilir. Şirketin uzun süre sessiz kalması, bu isimle başka bir proje çıkarmayacağını açıkça gösteriyor.

Take-Two ve Rockstar, şimdi iki oyuna odaklandı. Bunlardan biri Grand Theft Auto V ve bir ay önce çıkardığı açık dünya vahşi batı oyunu Red Dead Redemption 2. İkisi de şirketin üst düzey başlıkları.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top