Haberler

Switch Online’ın Abone Sayısı Sekiz Milyona Ulaştı

Birkaç gecikmeden sonra geçtiğimiz eylül ayında Switch Online abonelik hizmeti açıldı. Şirket bu zamana kadar abonelik hizmetinin kullanıcı sayısını açıklamamıştı. Şimdi ise ne kadar kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu.

Nintendo, yakın zamanda son mali raporunu açıklamıştı. En çok satan Switch oyunları ve satış rakamlarıyla birlikte ücretli abonelik hizmeti Switch Online’ın sekiz milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Bu rakam, ücretsiz denemeyi kullanan hesapları içermiyor. Abonelik, Aile Üyeliği paketiyle farklı Switch konsollarında sekiz hesabın Online aboneliğin avantajlarını paylaşmasına izin veriyor.

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, ”Nintendo Switch Online çok iyi bir başlangıç yaptı. Nintendo Switch sahiplerine daha fazla oyun, daha fazla özellik, daha fazla eğlence sağlama hedefi doğrultusunda verilen hizmeti genişletmeye devam ediyoruz.” dedi.

Nintendo’nun Switch Online planlarının ne olduğu belirsiz. Brifing sırasında, servis için henüz duyurulmamış çevrimiçi bir Switch oyunu üzerinde çalıştığı vurgulandı. SNES oyunlarının da Switch Online kütüphanesine gelebileceği yönünde söylentiler var. Nintendo’dan bu konu hakkında açıklama gelmedi.

Çevrimiçi destekleyen Nintendo Switch oyunlarını oynayabilmeniz için Switch Online abonesi olmalısınız. Aboneler, oyun verilerini buluta yedekleme ve NES kütüphanesine erişim hakkı gibi özelliklerden yararlanabiliyor. Ayrıca Switch aboneleri için NES tarzında oyun kumandaları piyasaya çıktı.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Şubat'ın Ücretsiz Nintendo Switch Online NES Oyunları Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top