HABER

Super Mario Odyssey İlk 3 Günde 2 milyon Kopya Sattı

Dünya üzerinde 7 milyondan fazla Nintendo Switch kullanıcısı mevcut.

Super Mario Odyssey, Nintendo Switch kullanıcıları tarafından oldukça büyük bir ilgi ile bekleniyordu ve geçtiğimiz cuma günü çıkışını gerçekleştirdiği anda eleştrimenlerin beğenisini kazanmayı başardı. Tüm bu beklentilere rağmen oyunun ilk üç gün içerisinde sattığı kopya miktarı oldukça şaşırtıcı çünkü bu kadar yüksek satış miktarı beklenmiyordu, Nintendo’ya göre Super Mariyo Odyssey 2 milyon kopya satmayı başardı.

Satış mikarları, Nintendo’nun mali kazanç raporu yoluyla ortaya çıktı. Nintendo Switch’in dünya genelinde 7 milyon adet satıldığını göz önüne aldığımız zaman 2 milyon Super Mario Odyssey satışını görmek oldukça şaşırtıcı. Bu da sadece üç gün içerisinde tüm Switch kullanıcılarının %33’ünün Super Mario Odyssey’i satın aldığı anlamına geliyor.

Super Mario Odyssey’in muhtemelen satışlarının son gaz devam edeceğini söyleyebiliriz ve Nintendo kesinlikle bu oyunu daha fazla kişiye ulaştırmak istiyor. Şirket bu konuda açıklama yaptı ve “Super Mario Odyssey’i satın almak isteyen oyuncuların sayısını daha da arttırmaya çalışacağız ve Nintendo pazarında bu oyunun uzun ömürlü bir marka olarak görünmesini istiyoruz.” dedi.

Son olarak Super Mario Odyssey, Switch’in satış çizelgelerinde yer alan oyunlar arasında en üst sıraları takip ediyor. Bugün paylaşılan verilere göre, The Legend of Zelda: Breath of the Wild şu an en çok satan Switch oyunudur ve Eylül ayı sonu itibariyle 4.7 milyon kopya sattı. Ayrıca, listede diğer çok satan oyun ise 4.42 milyon kopya ile Mario Kart 8 Deluxe’dur.

EN GÜNCEL OYUN HABERLERİ İÇİN SİTEMİZİ TAKİP EDİN!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı