HABER

Star Wars’un Yeni Animasyon Dizisi ”Resistance” Duyuruldu

Yeni dizi, The Force Awakens’tan öncesine odaklanacak.

Star Wars Rebels’ın dört sezonluk çalışmasını yakın zamanda tamamlayan Disney Channel, Star Wars: Resistance adında yeni bir animasyon dizisi yayınlayacak. Dizi, Rebels ve Star Wars: The Clone Wars’un yönetmenliğini yapan Dave Filoni tarafından yaratıldı ve sonbaharda yayınlanmaya başlayacak.

Star Wars: Resistance, 2015 yapımı The Force Awakens filminin olaylarından öncesinde geçecek ve Disney’e göre, Resistance ‘a katılan ve çok gizli bir görevi yapmak için casusluk yapacak olan Kazuda Xiono isimli genç bir pilota odaklanacak.

Dizi için Bobby Moynihan (Saturday Night Live), Christopher Sean (Hawaii Five-0), Scott Lawrence (Avatar), Myrna Velasco (Elena of Avalor), Josh Brener (Silicon Valley) ve Donald Faison (Scrubs) seslendirme yapacak. Ayrıca Oscar Isaac (Poe Dameron) ve Gwendoline Christie (Captain Phasma) gibi son Star Wars filmlerinde oynamış bazı oyuncuları da dizide görebiliriz. Bu arada BB-8 de kesinlikle dizide yer alacak.

Dizi yapımcısı Filoni, yaptığı açıklamasında, ”İkinci dünya savaşı uçakları ve savaş pilotları hep ilgimi çekmiştir. Büyükbabam bir pilottu ve amcam da uçakları yenileyip uçururdu. Bu, benim üzerimde büyük bir etki yarattı. Star Wars’un da yarış geçmişinden ve animeden ilham alarak bu tarzda bir heyecan duygusu yakaladık. Bu da ekibin uzun zamandır yapmak istediği bir şeydi.” dedi.

Star Wars: Resistance ilk olarak Iron Man yönetmeni Jon Favreau’nun canlı aksiyon Star Wars dizisi yaptığı haberlerine takiben şubat ayında duyuruldu. Dizi, önümüzdeki yıl Disney’in Netflix benzeri akış platformunda yayınlanacak.

Star Wars’un Yeni Animasyon Dizisi ”Resistance” Duyuruldu
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı