HABER

Star Wars: Battlefront 2’ye Gelecek Güncellemeyle Microtransaction Geri Gelecek

EA, microtransaction’ları nisan ayında geri getireceğini duyurdu.

EA, Star Wars: Battlefront II’de oyuncuların, oyunu önemli ölçüde etkileyecek öğeleri içeren kasaları almaları için gerçek para ödemelerini istiyordu. Bu yüzden ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Bu açıkça ”pay-to-win” (öde-kazan) sistemiydi. Eleştirilerden sonra EA, bu sistemi kaldırmıştı. Geliştirici, microtransaction’ları geri getirmeden önce ayarlayabilmek için zamana ihtiyacı olduğunu belirtmişti.

EA, yakın zamanda microtransaction’ların nisan ayında geri geleceğini doğruladı. Bu zaman zarfında yalnızca kozmetik öğeleri (oyunu etkilemeyen ürünleri) satın alabileceksiniz. Daha önce EA, el bombası ve kalkan gibi gerekli öğeleri almak için gerçek para ödemenizi istiyordu.

Bununla birlikte EA, ilerlemenin işleyişini önemli ölçüde değiştiren güncellemeyi 18 Nisan’da getirecek. Mevcut olan Star kartlarını ve oyunu etkileyen öğeleri Crates adındaki yağma kasalarından alabilirsiniz. Normal oyun ilerleyişinin kilidini açabilirsiniz ancak yeni güncellemeden sonra, Star kartları almanın tek yolu standart ilerleme olacak.

EA, ”Eğer bu öğenin seviyesini yükseltmek için yeterli tecrübe puanı kazanırsanız, uygun öğeyi yükseltmek veya kilidini açmak için kullanılabilecek Skill Point kazanacaksınız.” diyor.

Eğer Star kartlarınızı aldıysanız yeni güncelleme çıktığında bunları kaybetmeyeceksiniz. Bununla birlikte kilidini açmış olduğunuz ekstra kahramanların ve silahların tümü yama geldiğinde de sizde kalacak. Kasalara gelirsek, bunları hergün giriş yaptığınızda veya çeşitli zaman kısıtlı mücadeleleri tamamladıktan sonra dahil birçok yoldan elde edebileceksiniz. Kasalar, yalnızca kozmetik öğeleri (emote ve pozlar gibi öğeler) ve kredileri içerecek.

Nisan ayında EA, oyun yoluyla kazandığınız kredilerle, kristallerle veya gerçek parayla yeni karakter özelleştirme seçenekleri alabileceğiniz bir oyun içi mağazası açacak. Buna örnek olarak EA, resmi Star Wars kriterinde olmayan bir Rodian Resistance savaşçısı yapabileceğinizi söylüyor.

EA, oyunun ilerleme sistemini güncellemeyi, şirketin ”oyunun özünü geliştirme ve yeni içerik ekleme” çabasının büyük bir adım olduğunu söylüyor. Bunlara ek olarak şirket, oyunu ilginç tutmak için gelecekte ”daha farklı” yeni modlar ekleyeceğini belirtti.

Oyunun microtransaction tartışması oyun dünyasından çıkarak milletvekillerinin arasında bir kumar biçimi olup olmadığı tartışmasına yol açmıştı. Ardından yağma kasalarıyla ilgili soruşturma açılmıştı. Soruşturma sonunda ESRB, halkın ve özellikle ailelerin oyun içi satın alımlarından haberdar olması için etiket koyulması kararını duyurdu. Bazılarıysa bu yöntemin etkili olmayacağını düşünüyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı