HABER

Spyro: Reignited Trilogy, PS4 ve Xbox One için Duyuruldu

Efsanevi PS1 serisi, şimdi de yeni nesil konsollarda!

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ile büyük bir başarı elde eden Activision, çok yakında PlayStation 1’in popüler serilerinden biri olan Spyro’nun remastered paketini piyasaya sürecek. Activision, duyurduğu Spyro: Reignited Trilogy’e serinin ilk üç Spyro oyununun güncellenmiş versiyonlarını ekleyecek: 1998 yılında piyasaya sürülen Spyro the Dragon, 1999 yılında piyasaya sürülen Spyro 2: Ripto’s Rage (Avrupa ve Avustralya’da piyasaya sürülen Spyro 2: Gateway to Glimmer dahil) ve 2000 yılında piyasaya sürülen Spyro: Year of the Dragon.

Ayrıca Reignited Trilogy, 21 Eylül tarihinde piyasaya sürülecek ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 40 dolar gibi bir fiyata satılacak. Türkiye fiyatı henüz belli değil. Genel olarak her oyun her platforma 60 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulurken, Türkiye’de platformlar arasındaki fiyat farklılıklarından sonra erken tarihte belirlenmiş bir fiyat beklemek biz oyuncular için zaten bir mucize.

Pakette yer alan oyunların orijinal geliştiricisi Insomniac Games olmasına rağmen Activision, yan kuruluşu olan Toys for Bob tarafından remastered versiyonlarının geliştirilmesini uygun gördü. Oyunlar, PlayStation 4 ve Xbox One için “sıfırdan” üretiliyorlar. Toys for Bob, Spyro serisinin uzun bir geçmişe sahip olmasından yararlandığını da belirtmemiz gerekir: stüdyo, Skylanders: Spyro’s Adventure oyununu yayınlamıştı.

Activision, oyunun haritalarının büyük bir uğraşlarla günümüz grafiklerine uyarlandığını belirtti. Ayrıca Activision, oyuna “gelişmiş ödül serisi”, daha iyi görünen ortamlar, güncellenmiş kontroller, yeni ışık efektleri ve “yeniden yaratılmış” sinematiklerin yer aldığını açıkladı. Oyunun karakterleri “yaratıcı bir yapıya sahip yeni yeteneklere” sahip olacak. Bunlara ek olarak oyunlar, Stewart Copeland’ın orijinal müzikleri ile yeniden canlandırılacak.

Son olarak, Spyro 2 ve Year of the Dragon’da seslendirmen olarak yer alan Tom Kenny, yine ejderhayı seslendirecek. Carlos Alazraqui ise ilk oyunda Spyro seslendirimeni olarak yer almıştı. Ancak, Kenny’nin remastered oyunlarında yer alıp almayacağı belli değil. Ayrıca Kenny, SpongeBob Squarepants (SüngerBob KareŞort) seslendirmenliği ile daha çok tanınmaktadır.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı