Haberler

Sony, E3 2019’a Katılmayacak

Bu sene PlayStation Experience etkinliği yapmayan Sony, önümüzdeki sene E3 konferansına da katılmayacak.

Dünyanın en büyük video oyun konferansı E3 (Electronic Entertainment Expo) her yıl düzenleniyor. Büyük oyun firmaları bu konferansta yeni cihazlarını, duyurularını ve oyunlarını gösteriyorlar. Sony Interactive Entertainment, 1995’te çıkış yaptığından beri her yıl bu konferansta merakla beklenilen haberleri duyuruyordu. O yıl da, ilk PlayStation konsolu çıkmıştı. Yepyeni haberleriyle oyuncuları heyecanlandıran büyük oyun şirketi Sony’den bu kez kötü haber geldi. Sony Interactive Entertainment’ın, önümüzdeki sene düzenlenecek olan E3 konferansına katılmayacağı açıklandı. Şirket, oyuncuları heyecanlandıracak yeni duyurular olmadığı için bu sene PlayStation Experience (PSX) etkinliğini yapmamıştı.

Sony’nin E3 2019’da olmayacağı duyurusu, E3 ana kuruluşu Electronic Software Association’ın resmi basın açıklamasıyla geldi. Basın açıklaması; Nintendo, Microsoft ve diğerlerinin katılacağını doğruluyor.

Bu yıl PlayStation 4’e Marvel’s Spider-Man ve God of War başlıkları damgasını vurdu. PlayStation 4, en popüler konsol olma unvanını korumaya devam ediyor. PlayStation VR cihazı da, en çok satan sanal gerçeklik cihazlarından biri.

Sony’nin 2019’da çıkması beklenen yüksek profilli PlayStation’a özel başlıkları var. Bunun yanında PlayStation 5’in önümüzdeki sene duyurulabileceği söylentileri de var. Square Enix, yakın zamanda Luminous Productions’ın PlayStation 5 için AAA başlıklar geliştirdiğini açıkladı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top