HABER

SNES Classic Edition Bu Yıl Geleceği Bildirildi

NES Classic Edition’ın mini versiyonunun çıkışından sonra Nintendo şimdide SNES konsolunun mini bir versiyonunun üzerinde çalıştığını bildirdi. Eurogamer’a göre, SNES Classic Edition bu yıl Noel döneminde çıkışını gerçekleştirecek.

Gelişmekte olan cihazın, yüksek talepten dolayı neredeyse her yerde satılması hedeflensede Nintendo’nun NES Classic ünitelerini üretmesinin önemli bir nedeni olduğu söyleniyor.

NES Classic, yıllar önce yani 1983 yılında piyasaya çıkmış ve o dönemin en popüler oyun konsolu olmayı başaran oyun konsolunun minyatür hali olarak Kasım 2016 tarihinde piyasaya çıktı.

Bu cihaz aslında tak ve çalıştır mantığında çalışan bir emülatördür ve konsol içerisinde şu oyunlarda dahil olmak üzere toplamda 30 adet kurulmuş klasik oyunla geliyor: Super Mario Bros. 1-3, Castlevania, Donkey Kong, Final Fantasy, Punch-Out!! ve Metroid.

Lansmandan sonra, yani Şubat ayında cihaz öngörülenden daha popüler olduğunu kanıtladı. Nintendo, dünya genelinde 1.5 milyon satışa ulaştığını açıkladı. Hayranları üzen stok sorununada cevap veren Nintendo, beklenenden daha fazla ilgi görmesinden dolayı stok yetmezliği yaşandığını ve bu durumdan dolayı tüm hayranlardan özür dilediğini dile getirdi. Ayrıca, Nisan ayında son parti piyasaya çıkacak.

SNESS Classic Edition ise yine mini şekilde karşımıza çıkabilir ve yine tak-çalıştır mantığında içerisinde oyunlarla birlikte gelebilir. Orjinal SNESS için popülerlik kazanmış oyunlar arasında Super Mario World, Chrono Trigger, Super Metroid, Super Mario Kart ve The Legend of Zelda: A Link to the Past gibi bir çok oyun mevcut.

Son olarak, SNESS Classic Edition oyun konsolunda hangi klasik oyunları görmek istersiniz? Bize yorumlarda beklentilerinizi dile getirin!
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı