HABER

Skyrim VR, PC için Sürpriz Oculus Rift Desteği ile Geliyor

PC oyuncuları da nihayet Skyrim VR’a kavuşuyor!

The Elder Scrolls V: Skyrim V önümüzdeki ay yani 3 Nisan tarihi itibariyle PC için piyasadaki yerini alacak. Açık-Dünya Rol Yapma Oyunu, üç farklı genişleme paketi olan Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn’ın da dahil olduğu ve çok daha etkileyici bir hale getirilmiş olarak, şu anda Steam üzerinden 266,00 ₺ fiyat etiketiyle ön sipariş verilebilir durumda.

Skyrim VR, geçen sene PlayStation VR için piyasaya sürüldü ve sanal gerçeklik yönüyle de orijinal sürümünde olduğu gibi etkileyici bir deneyim sunacağını düşünürken, Move kontrolcüleri için ne yazık ki kötü bir optimize edilmiş durumda ve ilk yayınlanmasından bu yana sıkıntı çeken teknik hatalarla yüklü bir sürüm olduğunu gördük.

Son olarak Skyrim VR, HTC Vive, Microsoft Karma Gerçeklik (Windows Mixed Reality) ve Oculus Rift ile çalışılabilir olarak gelecek. Burada en dikkat çeken şey ise oyunun Oculus Rift’i destekliyor olması. Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax, geçtiğimiz yıl Facebook’a karşı bir dava açmıştı ve John Carmack’ın şirketten ayrıldıktan sonra plan ve kodlar ile ilgili bilgileri aldığı iddia edilmişti. Bu yasal çatışma da, Fallout VR’ın Oculus Rift’i desteklememesinin tek bir nedeni olarak yorumlanmıştı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı