HABER

Sistem Özellikleri Karşılaştırması: Project Scorpio, PS4 Pro, Xbox One S ve Switch

Microsoft, Dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak adlandırdığı ve 2017 yaz tatilinde çıkacak olan Project Scorpio’nun sistem özelliklerini yayınlamıştı hatırlarsanız. Bizde sizler için şu an piyasada söz sahibi olan Xbox One, Xbox One S, PS4, PS4 Slim, PS4 Pro ve Nintendo Switch ile sistem özelliklerini ve fiyat gibi unsurları kapsamlı olarak aşağıda karşılaştırdık.

Şimdi ise “Hangi Konsol En Güçlüdür?” sorusuna cevap arayalım: Kağıt üzerinde 6 teraflop ekran kartı performansına sahip Project Scorpio her ne kadar bu listede en güçlü gözüksede. 2017 yaz tatilinde piyasaya çıkacağı için 4.2 teraflop ekran kartı performansına sahip PlayStation 4 Pro şu an için dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak piyasada yerini alıyor. Tabii ki Project Scorpio pazara adımın attığı anda bu pazar dengesi değişecek.

Peki “Hangi Konsol En Çok Depolama Alanına Sahip?” sorusuna gelirsek: Şuan için Xbox One S oyun konsolunun 2TB kapasite ile piyasada satışta olduğun belirtelim. Ancak PlayStation 4 oyun konsollarının değiştirilebilir sabit disk özelliği var ve Xbox One için bu özellik ne yazık ki yok. Böylece PS4, PS4 Slim ya da PS4 Pro satın alırsanız yüksek kapasiteli bir sabit disk ile bu alanı büyütebilirsiniz. Ayrıca, Nintendo Switch her ne kadar 32GB kapasite ile geliyor olsada MicroSDXC ile genişletilebilir kapasiteye sahip.

Son olarak “En Ağır Konsol Hangisi?” sorusunada cevap bulalım: Project Scorpio’nun ağırlığı resmi olarak açıklanmadı ve onu hesaba katmadığımız zaman Xbox One 3.54 kg ağırlığı ile bu listede en ağır oyun konsolu oluyor.

En güncel ve en doğru oyun,teknoloji ve donanım haberlerini öğrenmek istiyorsanız mutlaka FRAGPARTA.COM’u takibe alın!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı