Haberler

Şirket Başkanı, Nintendo’nun Artık Ev Konsolunu Bırakacağını Söyledi

Nintendo, son 30 yıldır kendi özel donanımına oyun geliştiriyor ve değişen teknolojiyle birlikte bu durum zamanla değişebilir. Şirketin yeni başkanı Shuntaro Furukawa, yakın zamanda verdiği bir röportajda, teknolojiye yaklaşımını değiştirmeye açık olduğunu söyledi.

Furukawa, ”Gerçekten konsollarımıza bağlı değiliz. Şimdi benzersiz bir şekilde geliştirilmiş Nintendo Switch’i ve yazılımını öneriyoruz. Nintendo deneyimini nasıl sunduğumuza dayanan temel şey bu. Teknoloji değişiyor ve biz de zaman geçtikçe bu deneyimi nasıl esnek bir şekilde sunacağımız konusunda düşünmeye devam edeceğiz.

Konsol geliştirmeye başladığımızdan bu yana 30 sene geçti. Nintendo’nun tarihi bundan daha öteye dayanıyor. Belki de bir işletme olarak, uzun vadede odak noktamız ev konsolundan uzaklaşmak olacak.” dedi.

Bununla birlikte Furukawa, mobil üretimini arttırmak ve karakterlerin bazı lisans anlaşmalarını sürdürmek istediğini belirtti.

”Ben bu dengesizliği, küçük yollarla azaltabileceğimizi düşünüyorum. Sürekli gelir akışına sahip akıllı telefonlardaki oyun miktarını arttırmak istiyorum. Aynı zamanda tema parkları ve filmler de ekleyeceğiz. Farklı yollarla karakterlerimizi günlük yaşamın bir parçası yapacağız. ” diye devam etti.

Bu açıklamayla Nintendo Switch’in son konsol olacağı düşünülmesin. Şirket sadece değişen teknolojiye ayak uydurmak istiyor. Ev konsollarının performansı iyi oldukça Nintendo onları yapmaya devam edecek.

Şirket Başkanı, Nintendo’nun Artık Ev Konsolunu Bırakacağını Söyledi
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top