HABER

Shenmue 1 & 2, Bu Yıl PS4, Xbox One ve PC’ye Gelecek

Dreamcast klasikleri geri dönüyor.

Sega’nın Dreamcast klasiği Shenmue, bu yıl modern konsollara geliyor. Japonya’daki Sega Fes etkinliği sırasında yayıncı, Shenmue 1 ve 2’nin bir paket olarak bu yılın sonlarında PC, PS4 ve Xbox One’a geleceğini duyurdu.

Shenmue I & II koleksiyonu bugüne kadarki en iyi Shenmue deneyimi olarak bilinir. Derleme, tamamen ölçeklenebilir ekran çözünürlüğü, modern veya klasik kontrol şemaları seçimi, PC grafik seçenekleri, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve orijinal Japonca, İngilizce sesler de dahil olmak üzere bir dizi modern özellik ile birlikte gelecek.

Sega, henüz paketin fiyatını veya çıkış tarihini açıklamadı. Koleksiyon, fiziksel veya dijital olarak PlayStation ve Xbox mağazasından, PC kısmında da Steam‘den satın alınabilir.

Shenmue, başlangıçta 1999’da piyasaya çıktığında şimdiye kadar çıkan en pahalı video oyunu olmuştur. Devam oyunu, 2001 yılında Avrupa’da ve Japonya’da Sega’nın kendi konsolu Dreamcast’e çıkmıştır. Daha sonra 2002 yılında orijinal Xbox konsoluna çıktı.

Her iki oyun da, babasının katilini bulmaya ve Dragon Mirror olarak bilinen gizemli bir parçanın ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan, genç dövüş sanatçısı Ryo Hazuki’ye odaklanıyor. Oyunlar etkileyici açık dünyaları, derin savaş sistemi ve çeşitli mini oyunları ile dikkat çekiyor.

Sega, daha önce Shenmue oyunlarını modern konsollar için yeniden çıkarmayı planladıklarını söylemişti. Bu arada, devam oyunu Shenmue 3’ün bu yılın ikinci yarısında PS4 ve PC için çıkması bekleniyor. Shenmue 3’ün ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı