HABER

SEGA Mega Drive Mini Japonya’da Duyuruldu

SEGA, bu sene klasik oyunlarının çoğunu Switch’e getirecek. Ayrıca şirket, SEGA Genesis başlıkları ile dolu Mega Drive Mini’yi piyasaya sürecek.

Japonya’nın Akihabara kentinde düzenlenen SEGA FES 2018’de SEGA, bu yaz Japonya’da çıkaracağı Mega Drive Mini’yi tanıttı.

Şirket, minyatür konsol hakkında pek detay paylaşmasa da konsolun kontrolörlerinin SEGA Genesis kontrolörleriyle aynı olacağını ve önceden yüklenmiş Genesis başlıklarıyla geleceğini açıkladı. Konsolun Japonya dışında dünya çapında çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bununla birlikte şirket, SEGA Ages başlıklarını bu yaz Switch’e çıkaracağını duyurdu. Switch sahipleri, Japon stüdyo M2’de geliştirilen 15’ten fazla oyunun, Nintendo eShop aracılığıyla dünya çapında sunulmasını bekleyecekler.

SEGA, başlıkların listesini henüz paylaşmadı ancak üç tanesinin geleceğini onayladı. Bunlar; Phantasy Star, Sonic the Hedgehog ve Thunder Force 4 olacak.

Switch sahipleri, bu yeni SEGA Mega Drive Collection’ın konsola gelmesini umuyorlarsa, biraz hayalkırıklığına uğrayabilirler.

SEGA Mega Drive Collection, 50’den fazla retro klasiklerine sahip ve Mayıs ayında PC, PS4 ve Xbox One’da piyasaya çıkacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı