Haberler

Rockstar, Yeni Nesil Konsollar için Oyunlar Yapmaya Başlıyor

Rockstar Games, yakın zamanda ”yeni nesil projeler” için iş ilanları yayınladı. Red Dead Redemption 2 ve GTA V yapımcısının şu an ne üzerinde çalıştığı bilinmiyor. PS4 ve Xbox One’dan sonra gelecek konsollar piyasaya sürülmeden öğrenemeyeceğiz gibi görünüyor.

Rockstar, Hindistan’da yayınladığı iş ilanlarında kıdemli bir çevre sanatçısı, araç sanatçısı dahil teknik sanatçı pozisyonlarına çalışanlar arıyor. Bu ilana göre stüdyo, GTA 6 benzeri bir proje üzerinde çalışacak. Rockstar New York, MoCap geliştiricisi de arıyor. Gelecekteki başlıklar için yeni teknolojilerin araştırılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacak teknik yüz geliştiricisi arıyor. Rockstar Toronto da, yeni nesil teknolojiyi kullanacak yeni projeler üzerinde çalışıyor.

Bu ilanlar, Rockstar’ı tanıyanlar için sürpriz olmayabilir. Rockstar yeni oyunlar yapmak için yıllarını veriyor. Yaklaşık on yılını Red Dead Redemption’ın devamı için harcadı. Yıllar sonra çıkardığı oyuna çevrimiçi bileşeni de ekledi.

Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarını 2020’de duyurması bekleniyor. Rockstar da, PS4 ve Xbox One’ın hayatı sona ermeden önce beğenilen başlığı geçen sene çıkardı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top