HABER

Resident Evil 7, 5 Milyondan Fazla Kopya Sattı

Korku oyununun başarısı, satışlara da yansıdı.

Resident Evil 7, eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi. Oyunun atmosferi, tarzı ve hikâyesi çok övüldü. Geçtiğimiz yıldan beri ticarî olarak da iyi ilerliyor. Capcom, yakın zamanda 5.1 milyondan fazla kopya satıldığını açıkladı.

Capcom, oyunun 2018 Game Audio Network Guild ödüllerinde ”En İyi VR Sesi” ödülünü kazanmasıyla ilgili duygularını blog yazısında paylaştı. Ayrıca oyunun oldukça önemli bir satış hedefine ulaştığını da bu yazısında duyurdu.

Oyun PS4, Xbox One ve PC’de 5.1 milyondan fazla kopya sattı. Steamspy’a göre, bunların yaklaşık 550.000’i Steam’den geliyor. Bu rakam, bir oyun için çok iyi görünüyor ancak serinin diğer oyunlarına göre çok az kalıyor. Örneğin, Resident Evil fan wiki’nin verilerine göre önceki oyun Resident Evil 6, 2012 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyona yakın satıldı. Resident Evil 7 çıkalı ise sadece 1 yıl 2 ay oldu.

Diğer Resident Evil 7 haberine gelirsek, Capcom kısa bir süre önce oyunun Xbox One X’te grafiklerini arttıran bir güncelleme yayınladı. Artık oyun 4K’da çalışıyor ve HDR desteği sunabiliyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı