HABER

PUBG’nin Mobil Sürümü iOS ve Android için Çıkışını Yaptı

Popüler Battle Royale oyunu şimdi de Mobil cihazlarda!

Günümüz oyunları arasında büyük bir popülariteye erişebilmeyi başaran PlayerUnknown’s Battlegrounds, artık mobil cihazlarda da oynanabilir durumda. Kanada’daki bir dizi beta testlerin ardından oyunun sahibi PUBG Corporation, PUBG’nin mobil versiyonunu Türkiye‘nin de dahil olduğu dünyanın birçok bölgesinde kullanıma sundu.

PC sürümünün “uyarlaması” olarak tanımlanan PUBG Mobile, PC sürümünün Steam tarihinin “üçüncü en çok satan oyunu” olduğu yapıyı koruyarak son ayakta kalan adam (last-man-standing) yani sona kalan kazanır mantığını devam ettiriyor. PC ve Xbox One sürümlerinde olduğu gibi, PUBG Mobile de, giderek daha da küçülen bir harita üzerinde 100 oyuncunun mücadelesine tanık olmanıza olanak sağlıyor.

PUBG’nin mobil sürümü, mobil oyun devi Tencent tarafından geliştirildi. Tencent’in Kurumsal Başkan Yardımcısı Chen Jerry, oyun hakkında; “Yeni ve eski PUBG oyuncularının seveceği otantik bir PUBG mobil deneyimi yaratmak için çok çalışıyoruz. Oyunculara kusursuz ve sezgisel bir deneyim sunmak için kontroller ve optimizasyonlar konusunda oldukça yoğun bir çalışma yaptık.” açıklamasını yaptı.

PUBG Mobile, App Store ve Google Play Store üzerinden iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar için şu anda “ücretsiz” olarak indirilebilir durumda. iOS işletim sistemine sahipseniz buraya, Android işletim sistemine sahipseniz buraya tıklayarak oyunu cihazınıza indirebilirsiniz.

Son olarak, yazı içeriğimizde oyunun Kanada’da bir dizi testlerin ardından dünya genelinde yayınlandığını belirtmiştik. Android ve iOS beta testlerinin ardından sırasıyla 15 Mart ile 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşen “büyük miktarda olumlu geri bildirim” aldıktan sonra oyun dünya genelinde yayınlandı. Ancak, PUBG’den esinlenerek ücretsiz olarak oyunculara sunulan Fortnite‘ın mobil sürümü diğer platformlarla çapraz oynama ve çapraz ilerleme özelliğine sahipken, PUBG Mobile ne yazık ki bu özelliği sunmuyor, kısacası iOS ile Android cihazlardan bağlanan iki oyuncu, beraber aynı oyuna giremezler.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı