HABER

PUBG’nin İki Mobil Versiyonu Çin’de Çıktı

Çinli yayıncı Tencent, mobil versiyon için PUBG başlığını taşıyan iki oyun çıkardı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds PC’de ve Xbox One’da hâlâ oynanıyor. Kısa sürede büyük kitleye ulaşan oyunun geçen günlerde oyuncu raporu paylaşıldı. Ne yazık ki son bir ayda oyuncu kaybı yaşıyor.

Şimdi PUBG’nin mobil sürümü Çin’de çıkış yaptı. Bu sebeple oyuncu sayısının artması planlanıyor. Çinli yayıncı Tencent, PUBG’yi Çin’de yayınlama haklarına sahip. Steam’de bulunan PC sürümü aynı zamanda Tencent tarafından yerelleştirilmiştir. Zaten burada da popüler olan bir oyun. Yeni çıkan mobil sürümler 500 milyondan fazla potansiyel oyuncuyu hedef alıyor.

İlki kara, deniz ve hava savaşlarına odaklanan PlayerUnknown’s Battlegrounds: Army Attack isimli bir oyun. Diğer oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds: Exhilarating Battlefield ise bildiğimiz PUBG oyununu yansıtıyor. Bu iki oyun kısa sürede Çin’de test olarak çıkmıştı. Her iki oyun için de 75 milyondan fazla Çinli oyuncu ön kayıt yaptı.

Çin’de mobil oyunların pazarı oldukça büyük. Eğer PUBG’nin bu versiyonları tutarsa büyük bir kitle tarafından oynanacaktır. Ancak Çin’in mobil pazarında battle royale türünde Rip-offs gibi birçok benzer oyun bulunmakta. Bakalım PUBG’nin ismi bu oyunların arasından sıyrılabilecek mi?

Army Attack, Tencent Timi Studio tarafından geliştirildi. Exhilarating Battlefield ise Lightspeed & Quantum Studio’nun elinde. Her ikisi de şimdi çıkış yaptı ama sadece Çin’de.

Yukarıda Exhilarating Battlefield’ın geliştirici günlüğü videosu bulunmakta. Aşağıdaki videoda da oynanışını izleyebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı