HABER

PUBG Yaratıcısı, Oyunun Tek Oyunculu Olmayacağını Doğruladı

PC / Xbox arasında çapraz oynama desteği olmasını istiyor.

PUBG yaratıcısı Brendan Greene diğer adıyla PlayerUnknown, bu yılın başlarında Reddit’te über popüler oyunun tek kişilik senaryosunu yapmak istediğini yazmıştı. Bu açıklaması kısa zamanda yayılmıştı ancak şimdi Greene, tek oyunculu senaryonun oyunda uzun süre kalamayacağını söylüyor.

Greene, daha önce yaptığı röportajda PUBG adası için bir arkaplan çalışması yaptığını belirtmişti. Ancak ekipteki sanatçılara, senaryoya uygun inandırıcı ve otantik bir ortamın referans noktasını bulamadığı için şimdilik bu plan suya düştü.

Greene, yaptığı açıklamada ”Oldukça güzel tek kişilik (mod) olacağını düşündüğüm bir fikrim vardı. Hatta tek oyunculu senaryo.. Ancak bunun için yeterli kaynağımız ve zamanımız yok. Yani, Battlegrounds’a tek oyunculu senaryo gelmeyecek.” dedi.

Oyun şuan Steam’de erken erişimde ve bu yılın sonlarında Xbox One’da Game Preview programına katılacak. Greene, PC ve Xbox One arasında çapraz oynama desteğinin çıkmasını istiyor ancak bunu nasıl yapacaklarını henüz bilemediklerini söylüyor.

Önümüzdeki hafta PUBG’nin sunucularına atlama ve tırmanma sistemleri gelecek. Bu iki özellik, oyunu epey değiştirebilir.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı