HABER

PUBG, Steam’in En Çok Satan Üçüncü Oyunu Oldu

Gabe Newell: ”Yoktan var olan bir battle royale oyunu.”

PUBG artık Fortnite’ın arkasında kalıyor olabilir ancak hâlâ popülerliğini koruyor. Valve’ın patronu Gabe Newell’ın yakında yaptığı açıklamaya göre battle royale oyunu, tüm zamanların Steam’de en çok satan üçüncü oyun oldu.

Newell yaptığı açıklamada, ”Yapımcılar, PUBG gibi nispeten yeni bir oyuna sahip olabilirler ve diğer çok oyunculu oyunlardan ve teknolojilerden yararlanabilirler. PC’ye oyun geliştiren herkes için Çin’in büyük bir pazar olduğu açık. Bu yüzden PUBG, bir anda Steam tarihinin en çok satan üçüncü oyunu oldu. Oldukça kısa sürede oldukça iyi gelir elde etti ve üçüncü sıraya yerleşti.” dedi. Valve, tüm zamanların en çok satan birinci ve ikinci oyunların isimlerini söylemedi. Belki de hiçbir zaman söylemeyecek.

PUBG, Mart 2017’de Steam’de Erken Erişim olarak piyasaya çıkmıştı. Daha sonra aralık ayında 1.0 sürümü çıktı. Oyun resmi olarak çıkmasına rağmen PUBG Corp. sürekli yayınladığı güncellemelerle desteklemeye devam ediyor. Hatta yakın zamanda geliştirici ekip, oyuna yeni bir harita koydu. Haritanın yanında birçok emote ve içerik geldi. Haritayla ilgili ayrıntılar okumak için bu haberimize gidebilirsiniz.

Son açıklamaya göre PUBG, 30 milyon satış rakamına ulaştı. Oyuncu sayısında düşüş yaşansa da popülerliğini korumaya devam ediyor. Oyun, dün Steam’de 2.46 milyonla en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı. 573,511 eşzamanlı oyuncu sayısıyla ikinci sırada yer alan DOTA 2’nin üstünde kalmaya devam ediyor. Özellikle belirtmek gerekirse, DOTA 2 ücretsiz olarak oynanabilir, PUBG ise 69 TL fiyatla satılıyor.

PUBG, Xbox One’a çıktığında milyonlarca oyuncuya ulaştı. PS4 versiyonunun gelmesi merakla bekleniyor. Geliştirici ekip, oyunu TV dizisi, film gibi birçok alanda görmek istediğini belirtmişti. PS4’e gelme ihtimali var ancak Sony ile Fortnite’ın ortaklığı buna engel olabilir.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı