HABER

PUBG’de Silah Dengelemesi için Çalışmalar Başladı

Yoksa… Kar98K aramamıza gerek kalmayacak mı?

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın geliştiricisi PUBG Corporation, oyun için düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Yakında gelecek olan harita seçim özelliği ve yeni Codename: Savage haritası için hazırlıklarına başlayan geliştirici, silah ve eklentiler üzerinde çeşitli denge ayarlamaları yapıyor.

PUBG Corporation, tam olarak hangi silahların üzerinde düzenlemeler yapacağını ve ne ölçüde değişiklik yapacağını açıklamamış olsa da, denge ayarlamalarının geniş kapsamlı olacağı gözüküyor. Bu değişikliğin en büyük sebebi ise PUBG Corporation’ın, mücadelenin tamamen adil bir ortamda gerçekleşmesine olanak sağlamak ve belirli silahların diğerlerine göre “nesnel olarak daha iyi” olmadığını garanti etmek istemesidir.

Oyunun geliştiricisinin Steam’de yaptığı açıklama şu şekilde: “Araştırmamıza göre, çoğu durumda yalnızca birkaç özel silah türü kullanılıyor. Hangi silahın kullanılacağına dair tercihin, sadece hangi silahın en güçlü olduğu değil, kişisel tercihlere ve belirli bir durumdaki etkinliğe dayalı olması gerektiğine inanıyoruz.”

Silahların güç dengelemesinin yanı sıra, silah eklerinde de değişiklik yapılması planlanıyor. Eklentiler de, tıpkı silahlarda olduğu gibi detaylı olarak açıklanmadı. Ancak, eklentiler üzerindeki geliştirmeler de birbirleri arasındaki uygunluk farkını en aza düşürmek için düzenlenecek.

Ayrıca, oyunun geliştiricisi, oyuncuları ölümcül bir kafa vuruşundan koruyan üçüncü seviye kaskında da “bazı değişiklikler” yapacağını söylüyor.

Son olarak, bu düzenlemelerin ne zaman geleceği henüz belli değil. Tabii ki, her yenilik öncesinde olduğu gibi bu değişiklikler de test sunucusunda yayınlanacaktır.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı