HABER

PUBG, 2 Milyon Eşzamanlı Oyuncu Sayısını Geçti!

PUBG, durmak bilmiyor!

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un yükselişi durmak bilmiyor. Geçtiğimiz ay Dota 2’nin 1,3 milyon oyuncu sayısını geçerek ilk başarısına imza atmıştı. Bugünse PUBG’nin 2 milyon oyuncu sayısını geçtiğini görüyoruz.

Steam’in resmi istatistik sayfasına göre erken erişimde olan battle royale nişancı oyunu bugün 2,041,534 oyuncu sayısına ulaştı. Ayrıca oyun, SteamSpy’ın 15 milyon bariyerini kırmayı başararak 16 milyona doğru gidiyor. Aşağıdaki grafikte satış rakamlarının yükselişini görebilirsiniz.

Oyunun son sunucusu ise sıkıntılar çekiyor ve son zamanlardaki olumsuz yorumlar onu aşağı çekmeye yetmiyor.

Geliştirici Bluehole, dün yeni sezonun başlangıcını müjdeleyen lider tablolarının sıfırlanmasının bir hafta daha erteleneceğini duyurdu. Dün, bir önceki sezon bitti ancak ekip, performans sorunları olabileceğinden endişelendikleri için sıfırlama işlemi 17 Ekim’e kadar yapılmayacak. Temel olarak o zamana kadarki yapılan tüm oyunların sonuçları, lider tablolarında kaydedilmeyecek.

Bluehole yayınladığı Steam mesajında bu erteleme için özür dileyerek ”Eşzamanlı kullanıcılarımız hızla artıyor ve gerçekten yeni sezona başlarken size rahat ve kesintisiz oyun deneyimi sunamayacağımız için endişe duyuyoruz. ” dedi.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı