HABER

PUBG, 1.5 Milyon Eşzamanlı Kullanıcı Sayısını Geçti

Oyuna eklenecek yeni arabalar da ortaya çıktı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, en büyük ve en popüler oyun olmaya devam ediyor. Oyun, şimdi de Steam’de 1.5 milyon eşzamanlı kullanıcı sayısını geçti. Geçtiğimiz günlerde DOTA 2’nin eşzamanlı sayısını geçerek birinci sıraya yükselmişti. PUBG, DOTA 2’nin Mart 2016’da ulaştığı 1,291,328 kullanıcı sayısını, 1,348,374 kullanıcı sayısıyla geçmişti. Popüler nişancı oyunu, 1.523.179 kullanıcı sayısına ulaşarak liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Görünüşe göre DOTA 2 ve PUBG arasındaki rekabet sürüyor.

Eşzamanlı kullanıcı sayısı analizine aşağıdaki fotoğraftan bakabilirsiniz.

Battlegrounds’un diğer haberine gelecek olursak, Brendan Greene, ”Oyuna tek kişilik bir hikâye eklemek isterdim. Sanırım sahip olduğumuz bu ada, hikâye için harika bir yer olabilir ancak maalesef şu anda bunun için yeterli zamana ve kaynağa sahip değiliz!” demişti.

Geliştiricinin bu isteği henüz gerçekleşmedi. Kendisinin de bahsettiği gibi Bluehole stüdyosu, şu sıralar oyunun PC ve Xbox One sürümünü desteklemekle meşgul.

Bununla birlikte Greene, PUBG’ye gelen üç yeni aracın görüntüsünü paylaştı. Aralarında Volkswagen otobüsüne benzeyen bir araç da bulunuyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu yıl erken erişimle Steam’de piyasaya çıktı. Son zamanlarda PC’de 10 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Greene, oyun tam olarak piyasaya çıktığında fiyatının yükselmeyeceğini belirtti. Oyun, bu yıl Xbox One’da çıkacak ve Game Preview programına gelecek. Ancak Xbox One’a özel olarak kalmayabilir.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı