HABER

PS4 Pro’su Olan Ama 4K Ekranı Olmayanlar için God of War’da Performans Modu Olacak

Performans modu, daha pürüzsüz bir oyun deneyimi sunacak!

PlayStation 4 Pro kullanıcıları, 4K çözünürlüklü bir ekrana sahip olmasalar bile God of War’ın bazı özelliklerinden yararlanabilecekler. Oyunun yönetmeni Cory Barlog, Nisan ayında piyasaya sürülecek oyunlarının, PlayStation 4 Pro’nun ekstra donanım gücünü iyi bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir performans moduna sahip olduğunu açıkladı.

Bir hayranın, “God of War için PlayStation 4 Pro almam gerekir mi?” sorusuna Barlog: “Hayır, ihtiyacınız yok ama 4K çözünürlük gerçekten de harika, tabii ki bunun için bir 4K monitöre ihtiyacınız var. Eğer yok ise, PS4 Pro’nun ekstra gücünü kullanabilmeniz için bir performans moduna sahip olacaksınız ve bu mod, oyunun pürüzsüz bir şekilde çalışmasını sağlayacak!” cevabını verdi.

Tabii ki, bu performans modunun 60 FPS’i destekleyip desteklemediği, oyunculara değişiklik hakkı verilip verilmediği veya PS4 Pro üzerinde 4K çözünürlüğe sahip olmayan ekranın otomatik algılanıp algılanmadığı belli değil. Yine de, PlayStation 4 Pro sahibi olup ancak 4K çözünürlüklü bir ekrana sahip olmayan oyuncular için bu performans modu ilaç gibi gelecektir.

Son olarak, God of War’un standart PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 20 Nisan tarihinde piyasaya sürüleceğini belirtelim. Ayrıca, yeni God of War’un 2013 yılından bu yana piyasaya sürülen ilk God of War oyunu olduğunu ve geçmişte yayınlanan serinin yolundan gitmek yerine farklı bir yol izleyeceğini de belirtelim.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı