HABER

Popüler Twitch Yayıncısı “Shroud”, PUBG’den 30 Gün Banlandı

“Bu kötü bir fikirdi!”

Ünlü Twitch yayıncısı ve eski profesyonel CS:GO oyuncusu Shroud’un, PlayerUnknown’s Battlegrounds’a erişimi 30 gün boyunca engellendi.

Bu yılın başlarında eş zamanlı olarak 3 milyon oyuncunun yer aldığı PUBG, şu anda ortalama 1 milyon oyuncuyu ağırlıyor olsa da, yine de bu oyunculardan bazıları, yayıncıların başına bela oluyor. Yayıncıları izleyen ve oynadıkları oyunu takip eden bazı oyuncular, yayıncıların saklandığı ya da bulunduğu bölgelere yayından göz atıp, “eğer aynı oyundaysalar”, onları rahatsız etmeye çalışıyorlar. Ve, bu kişilere de “Ghost” ismi veriliyor. İşte bu noktada, Shroud’un yayınını izleyen bir oyuncu, kullandığı hile ile birlikte Shroud’ı rahatsız etmek istedi. Ancak, bu hem izleyiciler hem de Shroud için oldukça eğlenceli bir hâl aldı. Fakat sonu pek hayırlı olmadı.

Shroud, oyununu oynamaya çalışsa da, bu durumdan etkilendi ve hileci ile birlikte oynamaya başladı. Hileci, araçları havada uçurabilme özelliği ile birlikte, “Solo” oyunda Shrod’u yan koltuğa bindirdi ve beraber keyifli bir yolculuğa çıktılar. Tabii ki, bundan haberdar olan PUBG Corporation, hileciler ile birlikte oyun oynadığı ve oyunculara kötü örnek olduğu için kendisini tam tamına 30 gün kadar oyundan uzaklaştırdı. Böylece Shroud, 30 gün boyunca oyuna erişim sağlayamayacak.

Tüm bu yaşananların ardından Twitch’te bir açıklama yapan Shroud, açıklamasının yer aldığı bir videoyu, YouTube üzerinden “i got banned/yasaklandım” başlığıyla paylaştı. Açıklamasında, kötü bir fikir olduğunu ve bundan dolayı üzgün olduğunu paylaşan Shroud, farklı bir hesabının yer aldığını ve onunla oynamaya devam edeceğini söyledi.

Sonuç olarak, kendisinin bir yayıncı olduğunu ve izleyicilerini kırmak istemediğini göz önüne alırsak. Ayrıca, bu durumu da aleyhine kullanmaya çalışmadığını da seçenekler arasına alırsak, Shroud’u bu konuda pek yargılamamak gerektiğini düşünüyorum. Ne de olsa, amacı izleyicilerini eğlendirmek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı