Haberler

PlayStation 5’te PS4 Oyunları Oynanabilecek

Sony, bu zamana kadar geriye dönük uyumluluk özelliğini getirmeyi reddetti ama yeni konsolla bu özelliği getiriyor. PlayStation 4’ün ve 5’in sistem mimarı, yeni konsolun ayrıntılarını açıkladı. PS5’teki özellik sayesinde PS4 oyunları oynanabilecek. PS5 çıktığında bile her iki konsola oyunlar gelmeye devam edecek.

Sistem mimarı Mark Cerny, yeni nesil PlayStation’ın öncekine benzer bir mimariye sahip olacağını ve bu özelliği destekleyeceğini söyledi. Tamamen dijital olmayan konsolda fiziksel disk kullanılabilecek. Cerny, oyunların her iki konsol için de çıkacağını belirtiyor. Bununla birlikte, PS4 oyunları PS5’te biraz daha hızlı çalışacak.

Cerny, Spider-Man’deki fast travel yükleme sürelerini karşılaştırdı. Bu süre PS4 Pro’da 15 saniye, yeni konsolun geliştirici kitinde bir saniyeden daha az sürüyor. Dolayısıyla yeni konsol, daha akıcı oyun deneyimi sağlayacak.

Yeni PlayStation’ın ne zaman çıkacağı hakkında bilgi yok. PlayStation başkanı geçen yıl, yeni konsolun üç yıl içerisinde çıkmayacağını söyledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top